Piątek, 26 marca 2021

Wielkanocna pomoc Polakom na Wschodzie

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy ruszyła kolejna edycja Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Tym razem, dzięki darczyńcom i przy współpracy z MSZ, transport z artykułami codziennego użytku trafił do naszych rodaków w Mołdawii.

 

– Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia, duchowego pokrzepienia oraz radości, nadziei i pokoju – mówi Agata Kornhauser-Duda.

 

 

Akcja wsparcia Polaków zamieszkujących dawne Kresy Wschodnie została zapoczątkowana w 2016 r. dzięki zaangażowaniu Polonii z Zachodu. W kolejnych latach do pomocy włączyły się spółki skarbu państwa, prywatne firmy i indywidualni darczyńcy.

 

Zobacz także: Podsumowanie IV edycji „Akcji Pomocy Polakom na Wschodzie” Pierwsza Dama na Ukrainie: Przyjeżdżamy do Was w ramach wdzięczności za Wasze trwanie w polskości W latach 2016-2020 przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP odwiedzili w imieniu Pary Prezydenckiej około 60 miejscowości na Ukrainie, Litwie, Białorusi, w Mołdawii, Rumunii, Kazachstanie i Rosji. Przejechali 30 tys. kilometrów, by przekazać łącznie ponad 64 tony żywności, artykułów sanitarnych, chemii gospodarczej, materiałów edukacyjnych, pomocy dydaktycznych czy sprzętu sportowego.

 

Ubiegła, bożonarodzeniowa edycja, skierowana została do Polaków mieszkających na Ukrainie. Czytaj więcej >>>

 

Poprzednie edycje:

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.