Piątek, 5 lutego 2021

Spotkanie z Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleną Maląg

Pomoc najbardziej potrzebującym w dobie pandemii koronawirusa była jednym z tematów dzisiejszego spotkania Pierwszej Damy z Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleną Maląg.

 

W Pałacu Prezydenckim pani minister mówiła o przygotowywanych obecnie w ministerstwie rozwiązaniach dla polityki prorodzinnej i społecznej i podkreślała, jak ważna jest prowadzona współpraca między rządem, samorządami i organizacjami pozarządowymi w tym obszarze.

 
Agata Kornahuser-Duda i Marlena Maląg rozmawiały m.in. o inicjatywach wspierających starszych i samotnych w trudnym czasie pandemii:

 

Akcji „Obiady dla Bohaterów”, do której grona wolontariuszy dołączyła Pierwsza Dama, rozwożąc posiłki dla warszawskich weteranów. Jak podkreślała Agata Kornhauser-Duda, kombatanci otrzymują nie tylko ciepły posiłek czy codzienną pomoc w zakupach, ale mają okazję doświadczyć kontaktu z drugim człowiekiem: rozmowy, uśmiechu, tak niezbędnych szczególnie w czasie domowej izolacji; 

 

„Wolontariacie ozdrowieńców”, w który zaangażował się również Prezydent Andrzej Duda, oddając osocze po przebytej chorobie COVID-19 i Solidarnościowym Korpusie Wsparcia Seniorów. Pomoc m.in. w dostarczeniu zakupów daje osobom starszym możliwość pozostania w domu. W praktyce oznacza to znaczne zmniejszenie ryzyka zachorowania. Koordynatorem projektu jest Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.