Piątek, 1 kwietnia 2016

Spotkanie Pierwszej Damy z Polakami z Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy i Rosji

W piątek Pałac Prezydencki odwiedzili potomkowie Sybiraków, którzy przebywają w Polsce w ramach pielgrzymki organizowanej przez Stowarzyszenie Wspólne Korzenie z Lublina.

 

Grupa Polaków z Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy i Rosji zwiedziła Pałac Prezydencki, modliła się w Kaplicy oraz spotkała się z Panią Prezydentową. Pierwsza Dama przywitała ich słowami: „Cieszę się, że po pięciu latach znów odwiedzacie Państwo Pałac Prezydencki. Chciałabym, żeby inicjatywa śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którą przed laty podjął wraz z Małżonką, była kontynuowana.”

 

Pani Prezydentowa podkreśliła, że u Polaków ze Wschodu bardzo ceni sobie patriotyczne zaangażowanie, pielęgnowanie polskiej kultury i dziedzictwa narodowego, wychowanie dzieci w trosce o polszczyznę i bliskie relacje z krajem. Mówiła również o tym, że znajomość języka polskiego jest kluczem do odkrywania przez młodsze pokolenia dziedzictwa narodowego, z czego szczególnie zdajemy sobie sprawę w roku obchodów 1050-lecia Chrztu Polski.

 

W spotkaniu uczestniczył Minister Adam Kwiatkowski, Szef Gabinetu Prezydenta RP, który zapoznał zebranych z działalnością, powołanego decyzją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, Biura do Spraw Kontaktu z Polakami za Granicą w Kancelarii Prezydenta RP oraz zaprosił Rodaków do współpracy.
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.