Czwartek, 22 października 2020

Spotkanie Pierwszej Damy z Małżonką Ambasadora Estonii

Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim Liis Roger, Małżonkę Ambasadora Estonii, który misję w Polsce pełni od 2018 roku. Pani Ambasadorowa w ubiegłym miesiącu objęła funkcję Przewodniczącej Stowarzyszenia Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych. Sztandarowym projektem organizacji jest doroczny Kiermasz Charytatywny, który odbywa się pod patronatem i przy udziale Pierwszej Damy.

 

Panie rozmawiały o sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, która zdecydowała o konieczności odwołania tegorocznej odsłony dobroczynnego wydarzenia. Liis Roger wyraziła nadzieję, że jego realizację uda się doprowadzić do skutku wiosną 2021 roku. Kiermasz SHOM stanowi okazję do podzielenia się bogactwem kultury różnych krajów z polską Zobacz także: Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny SHOM pod patronatem Pierwszej Damy Małżonka Prezydenta zachęca do odwiedzenia XI Kiermaszu Dobroczynnego SHOM społecznością, a co najważniejsze, dochód z przedsięwzięcia zasila działalność wielu organizacji dobroczynnych działających w Polsce. – Ta inicjatywa stała mi się bardzo bliska, gdyż od samego początku, od 2015 roku, patronuję kiermaszowi oraz biorę w nim udział. Znam wiele organizacji charytatywnych, które otrzymują wsparcie dzięki bazarowi i wiem, jak jest ono ważne i potrzebne – mówiła Agata Kornhauser-Duda. Rozmowa toczyła się również wokół przenoszenia działań charytatywnych, odbywających się zwyczajowo przed Bożym Narodzeniem, do sieci. Panie wymieniły się doświadczeniami i spostrzeżeniami związanymi z ograniczeniami, które pojawiły się w związku z pandemią, mówiły o organizacji pracy i nauki w obu krajach.

 

Małżonka Ambasadora Estonii powołała do życia klub książki SHOM, co spotkało się z serdecznym przyjęciem przez Pierwszą Damę, która podziękowała za inicjowanie wśród rodzin dyplomatów zainteresowania m.in. polską kulturą poprzez literaturę. Liss Roger wyraziła uznanie dla gościnności Polaków, ich otwartości oraz kultury naszego kraju, w której - jak podkreśliła - znajduje wiele podobieństw do estońskiego stylu życia. (KS)

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.