Środa, 21 października 2020

Rozmowa Pierwszej Damy z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole

O rysowaniu, sporcie, poznawaniu świata, tańcu, historii i wielu innych pasjach młodych ludzi Małżonka Prezydenta rozmawiała z podopiecznymi Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole.

 

W środę odbyła się wideokonferencja Pierwszej Damy z uczniami i wychowawcami specjalnej placówki zajmującej się edukacją oraz wychowaniem dzieci i młodzieży z Zobacz także: Małżonka Prezydenta zainaugurowała X Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz autyzmem. Młodzi ludzie to pasjonaci bocce, tenisa stołowego, narciarstwa i innych dyscyplin oraz Sportowcy Olimpiad Specjalnych. 

 

 

Podczas rozmowy żywiołowo opowiadali Agacie Kornhauser-Dudzie o udziale w zawodach sporotwych, ale też rywalizacjach w konkursach wiedzy historycznej czy w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, który odbywa się pod patronatem Pierwszej Damy.

W trakcie spotkania on-line Małżonka Prezydenta dowiedziała się, że młodzi ludzie z wielką chęcią zwiedzają Polskę, uczestniczą w próbach programów telewizyjnych takich jak: Taniec z Gwiazdami i The Voice Of Poland, poznają i zapraszają do swojej szkoły dyplomatów i artystów. Organizują też obchody świąt - niedawno wspólnie uczcili Dzień Chłopaka. Placówka wzbogaciła się w nową salę integracji sensorycznej, o której funkcjach usprawniających terapię opowiedzieli dzisiaj wychowawcy. Rozmowa toczyła się także wokół nauczania stacjonarnego oraz zdalnego w czasie pandemii.

 

Agata Kornhauser-Duda gościła w Kole na początku tego roku, kiedy podopieczni przedstawili spektakl z okazji Dni Babci i Dziadka. Relacja z wizyty >>> 

Wtedy też młodzi ludzie obiecali odwiedzić Pierwszą Damę w Warszawie, jednak sytuacja epidemiologiczna do tej pory uniemożliwia wizytę w Pałacu Prezydenckim. W związku z tym nauczyciele - opiekunowie Zespołu Wokalno-Muzycznego, aby chociaż w części zrekompensować podopiecznym brak możliwości wyjazdu, ogłosili konkurs na ,,Portret Pierwszej Damy”.

 

 

Celem zabawy było rozbudzanie twórczej inwencji i kreatywności młodych ludzi, wzmacnianie ich wiary we własne siły, promowanie osiągnięć uczniów, wdrażanie rodziców do współpracy ze szkołą, a także motywacja do pracy zdalnej. Technika wykonania prac była dowolna, a spośród 15 portretów komisja wybrała 4 zwycięskie.  Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Kole.

_____________________________________________

 

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kole wspomaga swoich podopiecznych w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju, prowadzi oddziały przedszkolne, szkołę podstawową, szkołę branżową I stopnia, przysposabiającą do pracy, a także indywidualne zajęcia rewalidacyjne. Dzieci i młodzież uczestniczą w zajęciach specjalistycznych, kołach zainteresowań, klubach i organizacjach umożliwiających rozwijanie talentów i pasji.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.