Piątek, 9 października 2020

Październik miesiącem świadomości nowotworów piersi

 

Szanowni Państwo,

 

Październik jest od wielu lat miesiącem świadomości nowotworów piersi. Jest to czas, kiedy prowadzone są liczne akcje i podejmowane tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem nowotworów piersi.

 

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że przede wszystkim profilaktyka pomaga w wykrywaniu komórek rakowych w najwcześniejszym etapie rozwoju choroby. A trzeba zaznaczyć, że przy obecnych możliwościach medycyny szanse na pokonanie raka piersi są naprawdę wysokie.

 

Przez ostatnich pięć lat, dzięki wielu kontaktom z polskimi Amazonkami, dobrze poznałam środowisko kobiet po przebytych chorobach nowotworowych piersi i uświadomiłam sobie, jak ważne jest zapobieganie rozwojowi niebezpiecznych schorzeń. Jako Ambasadorka Kobiet z Rakiem Piersi w Polsce, którą to rolę pełnię z satysfakcją i przekonaniem, zrozumiałam, że społeczne inicjatywy informacyjne, które służą rozpowszechnianiu wiedzy o nowotworach, odgrywają kluczową rolę w polityce prozdrowotnej. Dlatego gorąco namawiam wszystkie Polki do regularnych badań w ciągu całego roku i zachęcam do jak najszerszego korzystania z nich. Drogie Panie, zadbajcie o siebie, byście mogły cieszyć się długim życiem, bo jesteście potrzebne, nie tylko bliskim.

 

Zwracam się również do Panów - nakłaniajcie Panie do poddawania się badaniom przesiewowym raka piersi. Dadzą tym Panowie najlepszy dowód swojej troski i miłości. 

Pamiętajmy, że dbanie o własne zdrowie jest koniecznością i świadczy o poziomie cywilizacyjnym całego społeczeństwa.

Raz jeszcze pragnę więc zaapelować – wybierzmy zdrowe i szczęśliwe życie.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.