Piątek, 3 lipca 2020

Podopieczni Ośrodka Wsparcia odwiedzili Pierwszą Damę

W połowie czerwca br. Małżonka Prezydenta złożyła wizytę w ośrodku wsparcia dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Dzisiaj podopieczni Ośrodka Wsparcia przy parafii św. Marii Magdaleny „U Pana Boga za Piecem” odwiedzili Pierwszą Damę.

 

 

Spotkanie odbyło się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego, gdzie Małżonka Prezydenta zapoznała swoich gości z rolą Pierwszej Damy: opisywała obowiązki dyplomatyczne, spotkania ze światowymi przywódcami, ale także swoją indywidualną działalność - spotkania z Zobacz także: Wizyta w ośrodku wsparcia dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną podopiecznymi ośrodków szkolno-wychowawczych, przedstawicielami fundacji, uczniami, wspomniała również o akcjach charytatywnych, które wspiera. Przy tej okazji Małżonka Prezydenta podkreśliła wkład polskich przedsiębiorców w walkę z Covid-19 i ich wsparcie skierowane do najbardziej potrzebujących. Rozmawiano także o ogólnokrajowej solidarności Polek i Polaków po wybuchu pandemii.

 

Pierwsza Dama chętnie odpowiadała na pytania gości, przybliżyła im historię Pałacu Prezydenckiego, a także Belwederu, który od 2010 roku pełni funkcję siedziby Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Tutaj też mieszkali Książę Cambridge William i Księżna Cambridge Catherine w czasie swojej wizyty w Polsce w 2017 roku. 

___________________________________________

 

 

Środowisko rodziców osób niepełnosprawnych intelektualnie z warszawskiego Targówka, chcąc zapewnić swoim dzieciom właściwy rozwój oraz odpowiednią opiekę w przyszłości, stworzyło placówkę dla dorosłych osób niepełnosprawnych: Ośrodek Wsparcia przy parafii św. Marii Magdaleny „U Pana Boga za Piecem”. Od 1998 roku z pomocy placówki skorzystało ponad stu niesamodzielnych chorych w wieku 24-57 lat.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.