Piątek, 26 czerwca 2020

Spotkanie Małżonki Prezydenta z maturzystami Zespołu Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae”

W piątek Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Sokołów Podlaski, gdzie spotkała się z maturzystami Zespołu Szkół Salezjańskich „Lux Sapientiae”. Wcześniej Pierwsza Dama złożyła wizytę w ośrodkach prowadzonych przez Caritas Archidiecezji Drohiczyńskiej oraz w Zespole Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II.

 

Małżonka Prezydenta, która dużą część swojej działalności poświęca spotkaniom z dziećmi i młodzieżą, dzisiaj, w Sokołowie Podlaskim, odwiedziła tegorocznych maturzystów. Rozmawiała z nimi o przebiegu egzaminów maturalnych, wybranych przez młodych ludzi specjalizacjach i planach dotyczących studiów wyższych.

 

 

Zespół Szkół Salezjańskich składa się ze szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego prowadzonych przez Zgromadzenie Salezjańskie. Licealiści dowolnie wybierają rozszerzenia przedmiotów podstawowych, a większość z nich uczestniczy w zajęciach w ramach kół zainteresowań. Poza warsztatami językowymi szkoła prowadzi zajęcia artystyczne i techniczne, w tym z zakresu florystyki, rzeźby, wzornictwa, elektroniki i modelarstwa. Młodzi ludzie mają też możliwość korzystania ze studia nagrań, fotograficznego i gastronomicznego.

 

W dniu zakończenia roku szkolnego młodzież mówiła o nauce, przygotowaniach do matur w czasie pandemii oraz wynikających z tej sytuacji trudnościach. Maturzyści podzielili się z Pierwszą Damą planami na przyszłość, opowiadali o kierunkach, które chcieliby studiować i wybranych uczelniach wyższych. W odpowiedzi na pytania młodych Małżonka Prezydenta opisywała codzienność w roli Pierwszej Damy: obowiązki dyplomatyczne, spotkania ze światowymi przywódcami, ale i swoją indywidualną działalność. Podjęła także temat hejtu w Internecie, przed którym przestrzegała uczniów w czasie debaty z cyklu Eksperci Pytają Młodych, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim. Więcej czytaj tutaj >>>

 

 

Zobacz także: Pierwsza Dama: Praca dydaktyczna to prawdziwa misja Uzupełnieniem wizyty było spotkanie Pierwszej Damy z dyrekcją placówki oraz reprezentantami kadry nauczycielskiej. Rozmawiano o edukacji w czasie pandemii oraz wynikającej z konieczności zdalnego nauczania kreatywności uczniów i nauczycieli. Podjęto również temat warunków nauczania w dużych i małych szkołach. (KS)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.