Niedziela, 8 grudnia 2019

Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny SHOM pod patronatem Pierwszej Damy

Tradycje i kultury z ponad 60 zakątków świata splotły się dziś w centrum Warszawy. Wszystko to za sprawą XII Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego, w którym jak co roku wzięła udział także Pierwsza Dama. Wydarzenie pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta zorganizowało Stowarzyszenia Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych. 

 

 

– Kiermasz corocznie odbywa się w bardzo szczególnym okresie przygotowań do świąt. Boże Narodzenie to czas otwartych serc i zrozumienia dla potrzeb naszych bliźnich. Czas, w którym staramy się wspierać potrzebujących. Każdy z nas na swój własny sposób i wedle własnych możliwości – mówiła Agata Kornhauser-Duda, otwierając charytatywny bazar w Hotelu Marriott. – Bardzo cieszę się, że co roku coraz więcej ambasad zgłasza swój akces do tej szlachetnej inicjatywy – podkreślała. 

 

 

 

Zobacz także: Pierwsza Dama: ludzkość potrzebuje świadectwa współpracy ludzi różnych narodowości Pierwsza Dama podczas kiermaszu charytatywnego: W Polsce znaleźli Państwo swój drugi dom – Charity Christmas Bazaar to jest miejsce, które oferuje wiele niezwykłych, jedynych w swoim rodzaju produktów, smaków, zapachów, kolorów, pochodzących z różnych regionów świata. Robiąc tutaj zakupy, poznajemy lepiej bogactwo, kulturę i charakter miejsc, z których pochodzą, a przy okazji robimy coś dobrego dla potrzebujących, dzięki czemu te osoby mają poczucie, że ze swoimi problemami nie pozostają sami – przekonywała Pierwsza Dama. 

 

W tym roku w przedsięwzięcie zaangażowali się przedstawiciele 63 ambasad krajów z całego świata. Na ich stoiskach można było znaleźć egzotyczne akcesoria dekoracyjne do domu, biżuterię, dodatki, artykuły spożywcze i wiele innych. Dochód ze sprzedaży produktów regionalnych przygotowanych przez członkinie i członków stowarzyszenia w całości przeznaczony jest na rzecz polskich organizacji charytatywnych.

 

 

 

Agata Kornhauser-Duda dziękowała stowarzyszeniu SHOM za kilkunastoletnią już prężną, charytatywną działalność na rzecz instytucji, organizacji społecznych działających w Polsce, które mają pod swoją opieką dzieci, młodzież, seniorów, osoby chore, niepełnosprawne, samotne, a także te, które znalazły się w trudnej życiowej sytuacji.

 

– Dzięki Państwa zaangażowaniu, wrażliwości, empatii, a także dzięki hojności wszystkich, którzy odwiedzają charytatywny bazar, jesteśmy w stanie zapewnić podopiecznym tych fundacji fachową, specjalistyczną pomoc – mówiła i dodała: – Przez minione cztery i pół roku miałam wielokrotnie okazję zapoznać się z działalnością i potrzebami tych organizacji. Wiem, że są one Państwu za to wsparcie ogromnie wdzięczne. Zapewniam Państwa, że ta pomoc jest naprawdę nieoceniona.

 

 

Pierwsza Dama złożyła także wszystkim uczestnikom wydarzenia najserdeczniejsze świąteczne i noworoczne życzenia. 

_________

Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny organizowany jest co roku przez Stowarzyszenie Małżonków i Partnerów Szefów Misji Dyplomatycznych (SHOM), by zebrać fundusze na cele charytatywne w Polsce. Dochód z ubiegłorocznej edycji wyniósł 541 185 zł.  Tegorocznymi beneficjentami kiermaszu będą m.in. Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących, Fundacja „Dziecięca Fantazja”, Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”, Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością „Szlakiem Tęczy”, Instytut Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego i Fundacja L'Arche. 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.