Wtorek, 3 grudnia 2019

Małżonka Prezydenta do uczestników gali konkursu „Człowiek bez barier”

Szanowna Pani Prezes, wszyscy dostojni zaproszeni na dzisiejszą uroczystość Goście, Szanowni Państwo,

 

minęło już siedemnaście lat od momentu, kiedy po raz pierwszy Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji zorganizowało konkurs „Człowiek bez barier”. Serdecznie gratuluję tych kilkunastu edycji, podczas których zostało nagrodzonych ponad dziewięćdziesiąt osób. Bardzo cieszę się, że mogę wspierać tę wyjątkową i niezwykle ważną społecznie inicjatywę.

 

Chciałam zwrócić się przede wszystkim do tegorocznych laureatów z gorącymi gratulacjami za w pełni zasłużone zwycięstwo. Dołączają Państwo do grona tych, którzy zostali wyłonieni za Zobacz także: Małżonka Prezydenta: Współistnienie osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi rodzi wrażliwe postawy w społeczeństwie swoją nieprzeciętną aktywność. Pragę wyrazić słowa podziwu dla Państwa niestrudzonej działalności i angażowania się w sprawy o różnych zasięgu, zarówno tym światowym, jak i ogólnokrajowym oraz w najbliższym, własnym środowisku lokalnym, którego potrzeby są Państwu najlepiej znane. Jak widać taki przykład zaraża. Co roku przybywa osób, które chcą iść Państwa śladem i wykazać, że również potrafią zmierzyć się z własnymi ograniczeniami i przełamać stereotyp osoby niepełnosprawnej zamkniętej w czterech ścianach.

 

Niepełnosprawność w żaden sposób nie przeszkadza Państwu w realizacji własnych ambicji, rozwijaniu się w zawodzie i w znalezieniu własnego miejsca w społeczeństwie. Wszystkie dotychczasowe sukcesy i osiągnięcia stały się możliwie, bo pokonują Państwo, zarówno własne słabości, jak i bariery zewnętrzne. Nigdy nie poddają się Państwo przeciwnościom losu, co dowodzi niezwykłej wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów.

 

Szanowni Państwo,

 

bardzo serdecznie Państwa pozdrawiam, dziękuję za to, że możemy uczyć się od Państwa wrażliwości społecznej i determinacji. To wspaniała lekcja, której nigdy nie zapomnimy. Chcę też zapewnić Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji o mojej wielkiej sympatii. Znajomość z Państwa społecznością przyniosła mi nie tylko ogromną satysfakcję, ale też uświadomiła, jak trwałą i niezwykle silną stanowią Państwo wspólnotę.

 

Życzę miłej uroczystości, wielu chwil wzruszeń i radości, które zawsze towarzyszą Państwa galom, o czym mogłam niejednokrotnie się przekonać.

 

Gorąco Państwa pozdrawiam!

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.