Piątek, 18 października 2019

Pierwsza Dama do uczestników obchodów 100-lecia istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkowie

 

Szanowna Pani Dyrektor,

Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie,


Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich Państwa, którzy biorą udział w dzisiejszych uroczystych obchodach 100-lecia istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkowie. Gorąco gratuluję wspaniałego i niezwykle zacnego Jubileuszu, który jest niecodzienną okazją, by przypomnieć wiekową historię szkoły powstałej tuż po odrodzeniu się Rzeczypospolitej Polskiej.

Historia Szkoły jest odzwierciedleniem burzliwych lat i wydarzeń, przez które przechodziła Polska, i wyzwań, z którymi Polacy musieli się mierzyć w trakcie minionego stulecia. Od małej jednoizbowej szkoły, mieszczącej się w czworakach, przez naukę w pomieszczeniach wynajmowanych przez mieszkańców wsi, placówka została ostatecznie wybudowana w połowie zeszłego wieku. Świadczy to o ogromnym zaangażowaniu i determinacji poprzednich pokoleń mieszkańców Borkowa, by stworzyć dla swoich dzieci szkołę z prawdziwego zdarzenia.

Ale Szkoła to nie tylko miejsce i odpowiednie warunki do nauki, to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą jej niepowtarzalną atmosferę i charakter. Trzeba zaznaczyć, że dzięki wszystkim wcześniejszym oraz obecnym dyrektorom, nauczycielom i uczniom Szkoła odnosi sukcesy i może poszczycić się kroniką różnych inicjatyw i wydarzeń, nie tylko ściśle edukacyjnych wynikających z programu nauczania.

 

Pragnę pogratulować gronu pedagogicznemu zdobytych osiągnięć oraz gorąco podziękować za codzienną, zwykłą pracę i wysiłek, które budują pomyślność całej społeczności. Jestem pewna, że wychowankowie czują się dumni będąc częścią tej wspólnoty i mogąc pomnażać jej dotychczasowy dorobek, na który składa się także podtrzymywanie tradycji i pielęgnowanie kultury własnego regionu.

 

Dzisiaj świętują Państwo również nadanie Szkole sztandaru i imienia Świętej Jadwigi Królowej, roztropnej władczyni, która dzięki wrodzonej mądrości i rozwadze potrafiła znaleźć wyjście z każdej, nawet najbardziej zawiłej, sytuacji społeczno-politycznej okresu swojego panowania. Jestem głęboko przekonana, że ta właśnie patronka, ogłoszona świętą na ziemi polskiej przez Jana Pawła II, nazwana matką narodu polskiego i odnowicielką Akademii Krakowskiej, będzie zawsze czuwała nad Szkołą i przynosiła jej chlubę.

 

Życzę wszystkim Państwu niezapomnianego spotkania, wzruszających chwil i rodzinnej atmosfery. Niech jubileusz będzie wspaniałą okazją do radości przy wspominaniu przeszłych lat, a także impulsem do dalszej, wytężonej pracy.

 

Jeszcze raz serdecznie Państwa pozdrawiam i przesyłam wyrazy mojej szczerej sympatii.

 

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.