Środa, 9 października 2019

Warszawscy trzecioklasiści w Pałacu Prezydenckim

Pałac Prezydencki odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 343 im. Matki Teresy z Kalkuty w Warszawie. Małżonka Prezydenta rozmawiała z dziećmi o siedzibie głowy państwa, szkole i zwierzętach.

 

 

Zobacz także: Jubileusz 50-lecia Polskiej Macierzy Szkolnej w Niemczech Trzecioklasiści z zainteresowaniem zwiedzili Pałac Prezydencki, w którym najbardziej podobała im się Kaplica oraz Ogród Zimowy, w którym często po uroczystościach serwowane są poczęstunki dla gości i prowadzone są rozmowy kuluarowe. Uczniowie przyznali, że wiele się dziś dowiedzieli i chętnie podzielili się z Małżonką Prezydenta swoimi spostrzeżeniami. Mieli jednak do Pierwszej Damy dodatkowe pytania. Dzieci chciały m.in. wiedzieć czy w budynku mieszkają zwierzęta, gdzie śpi Para Prezydencka i jak często podróżuje.

 

Dzieci opowiedziały o swojej szkole i ulubionych zajęciach. Ursynowska placówka dużą wagę przykłada do wychowania podopiecznych w zrozumieniu i poszanowaniu dla odmienności. We wspólnej nauce i zabawie uczestniczą dzieci niepełnosprawne, które dorastając wśród zdrowych rówieśników lepiej radzą sobie z trudnościami, a ich koleżanki i koledzy uczą się wrażliwości, szacunku i bezinteresownej pomocy. (KS)

 

 

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.