Środa, 18 września 2019

Małżonka Prezydenta z wizytą w lubelskim Domu Pomocy Społecznej

Małżonka Prezydenta odwiedziła w środę lubelski Dom Pomocy Społecznej, w którym przed kilkunastoma dniami wybuchł pożar. Spotkała się z pracownikami ośrodka uczestniczącymi w akcji ratunkowej oraz z Moniką Lipińską, Zastępcą Prezydenta Miasta Lublin, zajmującą się sprawami społecznymi.

 

 

Podczas akcji ratunkowej bezpiecznie wyprowadzono z budynku oraz przetransportowano do innych ośrodków wszystkich stu dwóch mieszkańców placówki. Środowe spotkanie dotyczyło dotychczasowej działalności ośrodka oraz jego dalszych losów.

 

Mówiono o przebiegu prac mających przywrócić funkcjonowanie Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, który jest najstarszym samorządowym ośrodkiem tego typu w Lublinie. Od 1957 roku zapewnia opiekę osobom, które z powodu wieku, chorób lub niepełnosprawności nie mogą samodzielnie funkcjonować.

 

 

Uzupełnieniem dotychczasowej działalności ma być powstające na terenie ośrodka Centrum Rozwoju i Integracji Społecznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, którego przyszła siedziba także ucierpiała w pożarze. Zadaniem pierwszej tego typu placówki w Polsce będzie opieka nad osobami niepełnosprawnymi w podeszłym wieku. (KS)

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.