Środa, 11 września 2019

O sprawach osób z niepełnosprawnościami w gabinecie Pierwszej Damy

Małżonka Prezydenta spotkała się dziś z Pauliną Malinowską-Kowalczyk, doradcą Prezydenta RP, zajmującą się sprawami związanymi z osobami z niepełnosprawnościami.

 

Panie rozmawiały nt. barier architektonicznych napotykanych przez mieszkańców miast dotkniętych trudnościami z samodzielnym poruszaniem się i uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w życiu publicznym. Rozmowa dotyczyła także wsparcia chorych oraz ich rodzin, jak również pracy nad społeczną świadomością ograniczeń i potrzeb osób niepełnosprawnych. Zagadnienie to odnosi się nie tylko do ich najbliższego otoczenia, ale w równym stopniu do pracowników m.in. placówek medycznych. Stąd tak istotna jest edukacja personelu w zakresie prawidłowego reagowania na potrzeby osób niepełnosprawnych.

 

 

Paulina Malinowska-Kowalczyk prowadziła i współtworzyła programy związane m.in. ze sportem osób z niepełnosprawnością. Relacjonowała też szereg igrzysk paraolimpijskich, dlatego jednym z tematów jej wizyty w gabinecie Małżonki Prezydenta był rozwój popularności aktywności ruchowej wśród młodych ludzi z niepełnosprawnościami. Jedną z nowości w naszym kraju jest RaceRunning, będący doskonałym połączeniem sportu i rehabilitacji. (KS)

 

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.