Czwartek, 8 marca 2018

Mundurowy Dzień Kobiet w Pałacu Prezydenckim

W Międzynarodowym Dniu Kobiet Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda zaprosiła do Pałacu Prezydenckiego przedstawicielki służb i formacji mundurowych.

 

- Kobiety do stereotypowo męskich zawodów wnoszą profesjonalizm, umiejętność podejmowania trafnych decyzji, gotowość do poświęceń, cierpliwość, dokładność, a także typową kobiecą empatię wobec drugiego człowieka, co jest nie bez znaczenia - podkreśliła Małżonka Prezydenta zwracając się do 230 pań ze 115 jednostek z całego kraju zebranych w Sali Kolumnowej. PEŁNA TREŚĆ WYSTĄPIENIA>>>

 

Sześć z nich uczestniczyło w panelu dyskusyjnym, podczas którego rozmawiały m.in. o patriotyzmie, zdobywaniu doświadczenia zawodowego, strachu, ale też ciekawości świata i kobiecej stronie służby. 

 

 

- Sprawy bezpieczeństwa, sprawy porządku tradycyjnie powierzano mężczyznom. A przecież nigdy nie brakowało i nie brakuje kobiet, które dawały świadectwo wielkiego bohaterstwa w chwilach najwyższej próby, w czasie wojen, w czasie katastrof  czy kataklizmów - kontynuowała Pierwsza Dama. Agata Kornhauser-Duda przytoczyła statystyki, według których sukcesywnie rośnie liczba kobiet służących ojczyźnie i jej obywatelom. - Cieszy to, że kobiety zaczęły zajmować kluczowe stanowiska w służbach. Na pewno przełomowym momentem była pierwsza w Policji nominacja generalska - mówiła.

 

W specjalnie na tę okazję przygotowanym nagraniu Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do kobiet służących w Wojsku Polskim oraz innych formacjach i służbach mundurowych. - Sumienność i odwaga, z jaką wykonują panie powierzone sobie zadania zasługują na najwyższe uznanie. Dziękując za ofiarność i zaangażowanie, jakie wkładają panie w swoją służbę, życzę sukcesów i satysfakcji w życiu zawodowym oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym - mówił. Na zakończenie spotkania Prezydent pojawił się osobiście w Sali Kolumnowej, by jeszcze raz życzyć paniom wszystkiego najlepszego. 

 

Zobacz także: Życzenia z okazji Święta Kobiet Goście mieli możliwość wpisania się do pamiątkowej księgi z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie Dnia Kobiet w Pałacu Prezydenckim Orkiestra Reprezentacyjna Policji zagrała popularne melodie, a wydarzenie uświetnił występ zespołu AudioFeels.

 

Na telebimie pojawiły się także wspólne życzenia Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Ministra Obrony Narodowej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

 

W debacie wzięły udział kpt. Marta Bialik z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Warszawie-Wesołej, nadkom. Magdalena Kroll z Biura Kryminalnego KGP, mł. bryg. Izabela Wojciechowska z Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie, chor. szt. Anna Mauch z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, mjr Dagmara Juchner z Zakładu Karnego w Sieradzu oraz mjr Jolanta Delibska, która reprezentowała Służbę Ochrony Państwa. (KS)

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.