Menu rozwijane

23 marca 2022

W środę Małżonka Prezydenta złożyła wizytę w Rzeszowie, gdzie spotkała się z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego i Zarządem Województwa. – Cieszę się, że mieszkańcy Podkarpacia i władze regionu z tak wielkim sercem zaangażowali się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy oraz dla naszych sąsiadów, którzy bronią swojej ojczyzny przed rosyjską agresją – mówiła Agata Kornhauser–Duda.

Pierwsza Dama rozmawiała z marszałkiem Władysławem Ortylem o sytuacji na Podkarpaciu, przez które od 24 lutego przepływa wielka fala ukraińskich uchodźców. Dyskusja dotyczyła także pomocy humanitarnej udzielanej zarówno tym, którzy uciekają przed wojną, jak i tym, którzy w różnych miejscach Ukrainy bronią swego kraju.

W rozmowie uczestniczył także Adam Kwiatkowski minister w Kancelarii Prezydenta RP oraz wicemarszałek województwa Ewa Draus, jak również członkowie zarządu Anna Huk i Stanisław Kruczek. Marszałek Województwa Podkarpackiego przedstawił działania samorządu województwa związane z koordynacją pomocy przekazywanej na Ukrainę oraz propozycje konkretnego wsparcia dla kobiet i dzieci oraz osób starszych, którzy schronienie przed wojną znaleźli na Podkarpaciu. (Urząd Marszałkowski, KPRP)