Menu rozwijane

11 lipca 2022

W poniedziałek Pierwsza Dama odwiedziła podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Przyjaciół Młodocina Większego i Osób Niepełnosprawnych „POZYTYWNI”.

20_AKD_Warsztat_Terapii_Zajeciowej_20220711_GJB_8400.jpg [350.96 KB]

Misją Stowarzyszenia działającego w Młodocinie Większym w woj. mazowieckim jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu i zawodowemu osób niepełnosprawnych, a także integracja oraz promocja pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych. W siedzibie organizacji znajdują się sale i pracownie terapeutyczne, w których podopieczni rozwijają umiejętności życia codziennego. Obecnie z zajęć w ośrodku korzysta 29 osób.

16_AKD_Warsztat_Terapii_Zajeciowej_20220711_GJB_8321.jpg [477.68 KB]

W poniedziałek Małżonka Prezydenta odwiedziła pracownie techniczną, krawiecką, rehabilitacyjną, plastyczną, komputerową i kulinarną, a o zajęciach w nich opowiedzieli podopieczni prowadzonego przez stowarzyszenie WTZ. Zaprosili też swojego gościa do udziału w warsztatach technicznych, w trakcie których powstają m.in. przedmioty z drewna i innych materiałów. Podopieczni WTZ zaprezentowali też talenty artystyczne podczas występu scenicznego, którym przywitali Pierwszą Damę.

23_AKD_Warsztat_Terapii_Zajeciowej_20220711_GJB_8532.jpg [742.43 KB]

Poprzez aktywności w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej osoby z niepełnosprawnościami biorą udział w procesie terapeutycznym i treningach samodzielności. Małżonka Prezydenta rozmawiała z pracownikami ośrodka o prowadzonych w nim terapiach i rehabilitacji oraz o przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu podopiecznych placówki.

Agata Kornhauser–Duda podziękowała kadrze za wspaniałą pracę, ogromne serce i niesienie wszechstronnej pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Podziękowała za traktowanie problemów podopiecznych ze szczególną troską, dzięki czemu rozwijają się oni oraz usamodzielniają na miarę własnych możliwości.