Menu rozwijane

15 grudnia 2021

Pan Marek po 25 latach bezdomności dzisiaj przyjmuje świąteczne życzenia pod własnym dachem. Kilka miesięcy temu przeprowadził się do mieszkania komunalnego. Odwiedziła go tam Pierwsza Dama.

Małżonka Prezydenta poznała podopiecznego Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej w 2019 roku podczas zorganizowanego w Pałacu Prezydenckim Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Później do Pensjonatu Socjalnego św. Łazarza, w którym mieszkają osoby dotknięte kryzysem bezdomności przywiozła Betlejemskie Światło Pokoju. Do kolejnych spotkań doszło w Pałacu Prezydenckim, kiedy mieszkańcy ośrodka skorzystali z zaproszenia Pierwszej Damy.

12_PAKD_Spotkanie_20211215_GJB_4230.jpg [339.78 KB]

Może Cię zainteresować Wigilia w Pensjonacie Socjalnym św. Łazarza Spotkanie z podopiecznym Kamiliańskiej Misji Pomocy Społecznej

Dzisiaj pan Marek mógł zaprosić Małżonkę Prezydenta do siebie. Po długich staraniach otrzymał mieszkanie komunalne i po 25 latach kryzysu znów może powiedzieć, że ma swoje miejsce. Dzisiaj przy serniku i herbacie dzielił się radością z nowego startu, opowiadał o tym jak spędza dnie, mówił o pracy nad kolejną książką, grze w tenisa i pływaniu. Dziękował za dostrzeżenie, że bezdomność to nie wybór i jej ofiarą może stać się każdy. Pan Marek załamał się po wypadku, w którym stracił rodzinę. Alkohol jest konsekwencją, nie przyczyną – podkreślał. Dzięki Kamilianowi, Ojcu Palecznemu, z warszawskiego Dworca Centralnego trafił do pensjonatu św. Łazarza. Mieszkańcy sami wyremontowali podupadły budynek, dbają o niego, gotują, ci którzy mogą starają się pracować. Niektórym udaje się porzucić przeszłość.

06_PAKD_Spotkanie_20211215_GJB_4099.jpg [317.41 KB]

Może Cię zainteresować Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Pałacu Prezydenckim

Pan Marek, dzięki pomocy darczyńców wyposażył lokum w niezbędne meble i sprzęty. Opowiadał Pierwszej Damie o lojalności dawnych znajomych i szczodrości obcych. – Już nie mam czego sobie życzyć na święta, ale mam wiele planów, więc może żebym dożył ich realizacji – stwierdził.