Menu rozwijane

13 maja 2022

W piątek w Pałacu Prezydenckim Agatę Kornhauser–Dudę odwiedzili członkowie Dziecięcego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Górne Nutki”.

Działający przy Szkole Podstawowej im. J. Korczaka i Gminnym Ośrodku Kultury w Górnie Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Górne Nutki powstał jesienią 2014 roku. Dzieci pod kierunkiem akordeonisty i choreografa poznają i uczą się różnorodnych piosenek i tańców regionu świętokrzyskiego. Wykonują również kolędy, pastorałki i pieśni okolicznościowe. Swoje umiejętności prezentują podczas uroczystości szkolnych, gminnych, kościelnych, wojewódzkich i innych.

006_Agata_Kornhauser-Duda_Zespol_Gorne_Nutki_20220513_GJB_7841.jpg [1,007.57 KB]

Podczas wizyty w Pałacu Prezydenckim młodzi artyści wystąpili przed Pierwszą Damą. – Dziękuję, że chcecie kultywować piękną tradycję będącą częścią naszej narodowej tożsamości – powiedziała Małżonka Prezydenta, chwaląc talent, przygotowanie i wykonanie tańców.

Członkowie zespołu razem z opiekunami zwiedzili siedzibę głowy, a spotkanie z Pierwszą Damą było okazją do obejrzenia także pałacowych ogrodów. Dzieci opowiedziały o swoim ludowym stroju i regionalnych atrybutach, o próbach i występach. Rozmowy toczyły się też wokół nauki, szkolnych przyjaźni, pasji i planów młodych ludzi na przyszłość.

Może Cię zainteresować Chicago: Spotkanie z Zarządem Związku Podhalan Wizyta w szkole mundurowej