Menu rozwijane

129 spotkań w Pałacu i Belwederze, 71 indywidualnych wizyt w kraju i 34 wspólnie z Prezydentem RP. 48 spotkań zdalnych, 18 wizyt zagranicznych oraz 62 udzielone patronaty honorowe to niektóre z liczb ilustrujących działalność Pierwszej Damy w 7. roku prezydentury Andrzeja Dudy.
Chciałem podziękować mojej żonie i innym pierwszym damom za dar serca i pomoc udzielaną osobom, które musiały wyjechać z Ukrainy – powiedział Andrzej Duda, łącząc się z Kijowem z Krakowa.
W Kijowie odbył się dziś II Szczyt Pierwszych Dam i Dżentelmenów „Ukraina i świat: Przyszłość, którą (od)budujemy razem”, w którym na zaproszenie Ołeny Zełenskiej wzięła udział Agata Kornhauser–Duda. Do wydarzenia dołączył także Prezydent Andrzej Duda.
– Wojna w obronie niepodległej Ukrainy trwa. Pomoc dla Ukraińców jest nadal potrzebna – i na Ukrainie, i w Polsce, i w innych krajach, gdzie uchodźcy znaleźli schronienie. Potrzebne są otwarte serca i powszechna solidarność – mówiła Pierwsza Dama.
– Konkurs ten jest wielkim świętem regionalnego dziedzictwa Lubelszczyzny, świętem polskich gospodyń, kobiet zaradnych i wyjątkowych – napisała Małżonka Prezydenta.
Ogromna pasja, talent i szczęście do odnajdowania właściwych ludzi na swojej drodze zaprowadziły Szymona Łuszczki do świata mody, o którym marzył od dziecka. Swoje rysunki zaprezentował dzisiaj Pierwszej Damie, która zaprosiła młodego projektanta z Zespołem Downa do Pałacu Prezydenckiego.
Para Prezydencka: Niech obchody dzisiejszego jubileuszu przyniosą Pani jak najwięcej miłych chwil i dobrych wzruszeń.
Pierwsza Dama spotkała się z gospodyniami z KGW Brzozaki, a następnie w Rzeszowie rozmawiała z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego, Władysławem Ortylem.
Małżonka Prezydenta przyjęła w Belwederze Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, generała Jarosława Mikę
W Belwederze Pierwsza Dama gościła założycielkę Omenaa Foundation oraz pomysłodawczynię stołecznego RiO Edu Centrum, dziennego ośrodka wsparcia i edukacji dla przebywających w Polsce ukraińskich matek z dziećmi.
Królowa ZPPA prócz reprezentowania podhalańskiej społeczności na arenie międzynarodowej zajmuje się m.in. działalnością charytatywną. Środki gromadzone cyklicznie podczas Balu Królowej przeznaczane są na wsparcie potrzebujących Polaków w USA i w naszym kraju. 
Pierwsza Dama odwiedziła podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Przyjaciół Młodocina Większego i Osób Niepełnosprawnych „POZYTYWNI”.
W Młodocinie Większym w woj. mazowieckim, z udziałem Małżonki Prezydenta i Głównego Inspektora Transportu Drogowego odbyła się lekcja bezpieczeństwa dla osób starszych w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym dla każdego”. 
Małżonka Prezydenta odwiedziła Cianowice w woj. małopolskim, gdzie odbyła się uroczystość z okazji 85–lecia działalności lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich.
W Belwederze gościł Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Dariusz Bonisławski, z którym spotkała się Pierwsza Dama.

Inicjatywy

Inicjatywy