Menu rozwijane

W warszawskim Ogrodzie Saskim z udziałem Pary Prezydenckiej odbyła się 11. edycja akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W przyszłym roku będzie to „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.
Prezydent: Przyszłoroczną lekturą Narodowego Czytania będzie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, które jest nie tylko niezwykłym opisem polskiej przyrody, życia tamtych czasów, ale jest także w jakimś sensie polemiką z romantycznym duchem.
Romantyzm to przede wszystkim wolność, to niezgoda na tyranię, to niezwykłe wewnętrzne poczucie wolności – mówił Prezydent, inaugurując Narodowe Czytanie w Ogrodzie Saskim.
W przeddzień 11. odsłony Narodowego Czytania Małżonka Prezydenta odwiedziła Bibliotekę Narodową, gdzie można obejrzeć okolicznościową wystawę „Ballady i romanse Adama Mickiewicza – inspiracje i recepcja„.
Już w sobotę odbędzie się tegoroczne Narodowe Czytanie. Lekturą 11. odsłony akcji są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. W przeddzień na fasadzie Pałacu Prezydenckiego została wyświetlona okolicznościowa iluminacja.
Prezydent RP: Dziękuję za przyjęcie koleżanek i kolegów z Ukrainy. Dziękuję za całą pomoc, która jest im okazywana. Dziękuję, że przykładacie swoją rękę, swoją serdeczność, swoje serce do tego wielkiego dzieła – obrony Ukrainy.
Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą wzięli udział w inauguracji roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół w Tarczynie (woj. mazowieckie).
Para Prezydencka: Niech rozpoczynający się rok szkolny przyniesie nowe osiągnięcia i dobre rozwiązania polskiej edukacji. Niech będzie udany, owocny i spokojny!
Pierwsza Dama odpowiedziała na zaproszenie przedszkolaków, które zaprosiły Małżonkę Prezydenta do wspólnego czytania.
W Belwederze gościły Naczelniczka ZHP hm. Martyna Kowacka i koordynatorka Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych hm. Małgorzata Sinica.
O pełnieniu przez kobiety służby wojskowej, szkolnictwie i zwiększaniu udziału kobiet w formacjach mundurowych Małżonka Prezydenta rozmawiała z kpt. Niną Kaczmarek, Przewodniczącą Rady ds. Kobiet w Centrum Operacyjnym Ministra Obrony Narodowej.
W Kolonii Boćki na Podlasiu Para Prezydencka wzięła udział w Święcie Plonów. Stąd pochodzi najpiękniejszy wieniec ubiegłorocznych Dożynek Prezydenckich.
Para Prezydencka: Radości i satysfakcji z pomagania nie da się zastąpić niczym innym. Dziękujemy za hojność i otwarcie na potrzeby tych, wobec których los okazał się mniej łaskawy.
Małżonka Prezydenta: Wierzę głęboko w to, że ten przekaz w formie artystycznej przyniesie nadzieję na pokój oraz przywróci nam wszystkim wiarę w siłę humanitarnego ducha i trwałość ludzkich więzi.
Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda z Małżonką wzięli dziś udział w uroczystej odprawie wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbywającej się z okazji Święta Wojska Polskiego.

Inicjatywy

Inicjatywy