Menu rozwijane

Ludzie są wam wdzięczni za to, że pełnicie służbę, rozumieją potrzebę bycia tu i patrzą na was z wielkim szacunkiem – mówił Prezydent Andrzej Duda do żołnierzy i funkcjonariuszy na świątecznym spotkaniu w Kodniu.
Na kilka dni przed Wigilią Agata Kornhauser–Duda zawiozła warszawskim Kombatantom świąteczne życzenia i paczki od Pary Prezydenckiej
– Warto się zaszczepić, by zabezpieczyć siebie i najbliższych – mówił Andrzej Duda po tym, jak razem z Agatą Kornhauser-Dudą przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.
W Pałacu Prezydenckim stanęła szopka wykonana z zapałek. Autorem niezwykłej pracy jest Przemysław Kozłowski, niepełnosprawny artysta ze Słupowa.
Historia oraz działalność parlamentu były przedmiotem konkursu dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Stalowej Woli. Jego laureaci – w ramach nagrody – przyjechali do Pałacu.
Pan Marek po 25 latach bezdomności dzisiaj przyjmuje świąteczne życzenia pod własnym dachem. Kilka miesięcy temu przeprowadził się do mieszkania komunalnego. Odwiedziła go tam Pierwsza Dama.
Agata Kornhauser–Duda przekazała prezenty dla potrzebujących. Zebrane paczki przeznaczone zostaną dla dzieci i ich rodzeństwa z dwóch świetlic środowiskowych z warszawskiego Mokotowa.
W tym roku już po raz 31. harcerze i harcerki ZHP są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. Hasło towarzyszące akcji Betlejemskiego Światła Pokoju w 2021 roku to: „Światło Nadziei”.
Bardzo dziękujemy za dar Betlejemskiego Światła Pokoju, które przychodzi wraz z harcerzami ZHP już po raz 30. do naszej ojczyzny z groty betlejemskiej, by dawać moc, ciepło, nadzieję – mówił Prezydent.
Podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej „Orzycka” w Warszawie przygotowali Jasełka, a na widownię zaprosili Pierwszą Damę. To już jej trzecie spotkanie ze społecznością ośrodka.
Życzymy, aby płonąca na wigilijnym stole świeca przypominała o dobru, jakiego przysporzyli Państwo potrzebującym dzieciom.
Już po raz szósty Para Prezydencka wsparła akcję Szlachetna Paczka, przygotowując upominki dla rodziny, w której samotna matka wychowuje trójkę dzieci.
– Wszyscy zabiegamy o pokój, o bezpieczeństwo, także zdrowotne, a także o harmonię w życiu rodzinnym, społecznym czy osobistym. Myślę, że każdy z nas chce mieć tę krzepiącą świadomość, że jego kraj, region, kontynent i cały świat zmierzają ku lepszej przyszłości – mówiła Pierwsza Dama.
Treść wystąpienia Agaty Kornhauser-Dudy podczas przedświątecznego spotkanie z Paniami Ambasador i Współmałżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych akredytowanych w Polsce.
– Wspólnota pań jest niezwykła i niezwykle silna – mówiła Pierwsza Dama, która do spotkania wigilijnego Amazonek i pacjentek onkologicznych w Sierakowie dołączyła zdalnie.

Inicjatywy

Inicjatywy