Menu rozwijane

W Opactwie Westminsterskim Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych brytyjskiej Królowej Elżbiety II.
W Westminster Hall w Pałacu Westminsterskim w Londynie Prezydent RP wraz z Pierwszą Damą oddali hołd zmarłej Królowej Elżbiecie II.
– Cieszę się, że w ramach działającego od trzech dekad Caritas Diecezji Ełckiej powstał nowy gmach Centrum Senioralnego, które zapewnia profesjonalną opiekę i daje podopiecznym poczucie bezpieczeństwa – napisała Pierwsza Dama
Pierwsza Dama gościła przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich Więckowianki i Ecobabki z gminy Wojnicz położonej w woj. małopolskim.
Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda i Omena Mensah zainicjowały program intensywnej nauki języka polskiego dla dorosłych podopiecznych RiO EDU Centrum. Dzisiaj odbyła się pierwsza, inauguracyjna lekcja z udziałem obu pań.
Małżonka Prezydenta odwiedziła Lipsko, gdzie wspólnie z pensjonariuszami nowo otwartego Centrum Opiekuńczo–Mieszkalnego czytano „Ballady i Romanse”.
Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda oraz Agata Kornhauser–Duda wzięli udział w uroczystości wręczenia sztandaru wojskowego Dowództwu Generalnemu Rodzajów Sił Zbrojnych.
Działania Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przyczyniają się do tego, że czujemy się bezpiecznie. Niech wręczony sztandar będzie dodatkową motywacją – mówili Prezydent RP i Pierwsza Dama na uroczystości w Warszawie.
Na dziedzińcu Belwederu z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego Małżonki odbyło się tradycyjne święto plonów – Dożynki Prezydenckie.
W Belwederze w obecności Małżonki Prezydenta RP przyznano dziś miejsca na podium laureatom Konkursu Wieńcowego i Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o nagrodę Małżonki Prezydenta RP.
Z dużą przyjemnością objęłam dzisiejsze wydarzenie honorowym patronatem. Dziękuję wszystkim Państwu za codzienną pracę, za niespożytą energię i kreatywność, za kształtowanie dzisiejszego stylu życia, który czerpie najlepsze wzorce z przeszłości – napisała Pierwsza Dama.
Podczas wizyty w Senegalu Agata Kornhauser–Duda udała się do szkoły Foyer Maria Goretti oraz sierocińca Pouponniere de Dakar prowadzonych przez siostry franciszkanki misjonarki Maryi.
Agata Kornhauser–Duda z Pierwszą Damą Senegalu Marieme Faye Sall.
We wtorek Agata Kornhauser–Duda i Ołena Zełenska odbyły spotkanie online. Tematem rozmowy była współpraca pań w zakresie wsparcia ukraińskich dzieci oraz ofiar wojny.
– Z najwyższą czcią i głębokim wzruszeniem żegnam moje rodaczki, które zginęły tylko dlatego, że były Polkami; tylko dlatego, że kochały swoją Ojczyznę i dla niej gotowe były żyć, pracować, tworzyć. A gdy trzeba – również konspirować i walczyć – napisała Pierwsza Dama.

Inicjatywy

Inicjatywy