Środa, 13 października 2021

W czwartek Prezydent powoła Radę ds. Młodzieży

Prezydent Andrzej Duda powoła w czwartek Radę ds. Młodzieży; do jej głównych zadań należeć będzie m.in. opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych dotyczących spraw młodzieży – powiedział prezydencki doradca Łukasz Rzepecki.

 

Uroczystość powołania Rady odbędzie się w czwartek w południe w Pałacu Prezydenckim. Po uroczystości z udziałem Prezydenta odbędzie się pierwsze posiedzenie Rady poświęcone m.in. ustaleniu harmonogramu prac Rady oraz dyskusji pt. „Młodzi wobec wyzwań przyszłości”.

 

– Powołanie Rady ds. Młodzieży było zapowiadane już od pewnego czasu i stanowi zwieńczenie trwających ponad rok konsultacji społecznych z cyklu „Młodzi w Pałacu” – powiedział Łukasz Rzepecki, który – jako  prezydencki doradca ds. młodzieży – odpowiadał za prowadzenie konsultacji.

 

Jak zauważył, podczas spotkań ponad 160 środowisk młodzieżowych zgłosiło swoje uwagi, problemy oraz rekomendacje związane z obszarem polityki młodzieżowej w naszym kraju i nie tylko.

 

Doradca wskazywał, że powołanie Rady ds. Młodzieży, to następny krok służący wzmocnieniu głosu młodych ludzi w Pałacu Prezydenckim. – To pierwsze w historii ciało doradcze skupione wokół Prezydenta, służące wzmocnieniu debaty na temat spraw poświęconych młodzieży – zauważył.

 

Jak przekazał, do głównych zadań Rady należeć będzie m.in. analizowanie aktualnej sytuacji i prowadzonych działań publicznych, dotyczących spraw młodzieży, przygotowywanie opinii i ekspertyz dla prezydenta, tworzenie forum debaty i dialogu społecznego, dotyczącego spraw młodzieży oraz opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych, dotyczące spraw młodzieży.

 

Gremium ma również – kontynuował Łukasz Rzepecki – wspierać działania Prezydenta w zakresie współpracy z młodzieżowymi organizacjami obywatelskimi, instytucjami rządowymi i samorządowymi, a także „prowadzić debatę strategiczną i formułować generalne wnioski dotyczące spraw młodzieży”.

 

Łukasz Rzepecki przekazał, że w skład Rady wejdą m.in. przedstawiciele młodzieżowych rad, organizacji studenckich oraz klimatycznych.

 

Rada ds. Młodzieży to kolejne prezydenckie gremium, które będzie funkcjonowało w ramach Narodowej Rady Rozwoju. (PAP)

 

Zobacz także:

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.