Wtorek, 3 grudnia 2019

K. Szczerski: Prezydent Duda rozmawiał w poniedziałek z Prezydentem Turcji

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w poniedziałek przed wylotem na szczyt NATO z Prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem; to była dobra rozmowa, prezydent liczy na jej kontynuowanie podczas spotkania przywódców w Londynie – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

 

Krzysztof Szczerski, który towarzyszy Andrzejowi Dudzie podczas spotkania liderów państw Sojuszu Północnoatlantyckiego w Londynie poinformował, że rozmowa odbyła się z inicjatywy Prezydenta Dudy.

Zobacz także: Para Prezydencka z wizytą w Londynie

 

– Rozmowa była bardzo dobra, Prezydent Duda liczy na jej kontynuowanie podczas szczytu w Londynie – powiedział minister.

 

Erdogan we wtorek na konferencji prasowej w Ankarze, przed wylotem do Londynu na szczyt NATO, poinformował, że podczas rozmowy telefonicznej z Prezydentem Dudą zgodził się spotkać z nim oraz przywódcami krajów bałtyckich w Londynie, aby omówić problem tureckiego poparcia dla planów NATO dotyczących regionu bałtyckiego. Wcześniej zagroził, że Turcja sprzeciwi się natowskiemu planowi obrony państw bałtyckich, jeśli sojusznicy z NATO nie uznają ugrupowań, z którymi Ankara walczy, za terrorystów. (PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.