Poniedziałek, 9 lipca 2018

Podczas szczytu NATO spotkanie Prezydentów Polski i Ukrainy

Podczas rozpoczynającego się w środę szczytu NATO Prezydent Andrzej Duda spotka się z Prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką; spotkanie odbędzie się z inicjatywy strony ukraińskiej - poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.


Jak ocenił minister, planowane rozmowy prezydentów wskazują, że dialog między Polską a Ukrainą "jest intensywny i trwały, i nie wymaga zewnętrznych impulsów".

 

PROGRAM PRASOWY >>> 


Zobacz także: W 75. rocznicę rzezi wołyńskiej Prezydent na Ukrainie oddał cześć pomordowanym Rodakom [PL/ENG] Wystąpienie Prezydenta RP podczas wizyty na Wołyniu W niedzielę Prezydent Andrzej Duda złożył wizytę na Ukrainie, by w 75. rocznicę rzezi wołyńskiej oddać cześć pomordowanym Rodakom. Prezydent podkreślił, że relacje polsko-ukraińskie muszą się "opierać na prawdzie". - Nie może być mowy o żadnej zemście. Oczywiście jest mowa o bólu. Ból będzie trwał, ale wierzę w to, że czas, który leczy rany, zabliźni także i te straszne rany, które pozostały w sercach i po jednej, i pewnie po drugiej stronie także - mówił. - Powinniśmy budować przyjaźń pomiędzy naszymi narodami. Mamy dzisiaj wspólne obawy, mamy dzisiaj wspólne troski, mamy dzisiaj wspólną myśl o bezpieczeństwie - dodał.

(PAP/KG)
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.