Sobota, 9 marca 2019

Prezydencki doradca Bogusław Winid na konferencji Polish Economic Forum

Bogusław Winid, Doradca Prezydenta RP, uczestniczył w konferencji Polish Economic Forum 2019 w Londynie. Była to VIII edycja tego prestiżowego spotkania organizowanego przez Polish Business Society na London School of Economics. W tegorocznej konferencji wzięło udział ponad 740 uczestników – studentów i młodych przedsiębiorców z kilkunastu państw europejskich oraz USA i Kanady. Doradca odczytał list okolicznościowy, w którym Prezydent RP Andrzej Duda napisał do uczestników obrad:

 

Zobacz także: List Prezydenta z okazji VIII edycji LSE SU Polish Economic Forum 2019 w Londynie „Zapewne wielu z Państwa chciałoby kontynuować swoją akademicką lub zawodową karierę w Wielkiej Brytanii. Bardzo jednak liczę również na to, że dużo zebranych tu osób zechce powrócić do ojczystego kraju, aby z pożytkiem dla siebie i dla Polski wykorzystać umiejętności nabyte za granicą. Gorąco do tego zachęcam. Znakomicie rozwijająca się polska gospodarka oferuje naprawdę wielkie możliwości. Warto także docenić, że na polskim horyzoncie mniej jest niewiadomych. Wręcz przeciwnie – wiele z podejmowanych dziś przedsięwzięć będzie z rozmachem rozrastać się w przyszłości. W szczególny sposób chciałbym zwrócić Państwa uwagę na perspektywy wiążące się z Inicjatywą Trójmorza, w ramach której w skali całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej planowane są ogromne, innowacyjne inwestycje w dziedzinie infrastruktury. To wielka szansa na urzeczywistnienie Państwa ambicji i twórczej energii”.

 

W dyskusjach uczestniczyli między innymi wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański, ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki, prezesi kilkunastu największych banków i firm inwestycyjnych działających w Polsce, a także przedstawiciele innych gałęzi przemysłu. Jednym z głównych tematów obrad był wpływ ewentualnego brexitu na sytuację ekonomiczną Polski i Wielkiej Brytanii oraz związane z tym możliwe reperkusje prawne dla firm działających w obu krajach, a także na sytuację polskich studentów i pracowników różnych segmentów funkcjonujących na rynku brytyjskim.

 

Wielu uczestników obrad w związku z niepewną sytuacją w gospodarce Wielkiej Brytanii wykazywało zainteresowanie ofertami pracy w Polsce, zwłaszcza w sektorach bankowym i finansowym.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.