Niedziela, 20 września 2020

Dożynki Prezydenckie w Warszawie

Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego zorganizowano doroczne Dożynki Prezydenckie – wielkie święto rolników. – Podejmując decyzję w sprawie ustawy o ochronie zwierząt, będę miał na względzie także byt polskich rolników – zapowiedział Prezydent Andrzej Duda.

Piątek, 18 września 2020

Akcja „sadziMY” z Parą Prezydencką

Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama wzięli udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez huragan w 2017 r. Akcja „sadziMY” realizowana jest wspólnie z Lasami Państwowymi.

Czwartek, 17 września 2020

Wytyczno. Obchody 81. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę

81 lat temu zniszczona została wolna i niepodległa Polska, 81 lat temu najeźdźcy niemieccy i sowieccy zniszczyli byt państwa polskiego – podkreślał w Wytycznie Prezydent Andrzej Duda podczas obchodów 81. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę.

Sobota, 5 września 2020

Narodowe Czytanie „Balladyny”

W ponad 3000 miejsc na całym świecie czytaliśmy w sobotę „Balladynę” Juliusza Słowackiego. 9. odsłonę akcji zainaugurowała w Ogrodzie Saskim w Warszawie Para Prezydencka.

Piątek, 4 września 2020

Rada Gabinetowa w związku z pandemią koronawirusa

widok na całą salę kolumnową

Zakończyła się zwołana przez Prezydenta Andrzeja Dudę Rada Gabinetowa, podczas której przedstawione zostanie sprawozdanie z dotychczasowych działań w ramach walki z epidemią koronawirusa oraz zmodyfikowana strategia na sezon jesienno-zimowy.

Niedziela, 20 września 2020

Belweder otwarty dla zwiedzających

W niedzielę, 20 września 2020 roku, z okazji 28. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej udostępniła dla zwiedzających Rezydencję Prezydenta RP Belweder.

Niedziela, 20 września 2020

Marsz dla Życia i Rodziny

Prezydent Andrzej Duda dołączył w niedzielę do Marszu dla Życia i Rodziny, który w południe wyruszył spod Placu Zamkowego w Warszawie i przeszedł Krakowskim Przedmieściem pod Bazylikę św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu.

Niedziela, 20 września 2020

Wywiad dla programu „Tydzień” TVP

Prezydent i dziennikarka podczas przeprowadzenia wywiadu w ogrodach Pałacu Prezydenckiego

Andrzej Duda w dniu Dożynek Prezydenckich: To okazja do podziękowania rolnikom za trud ich pracy, za wszystko to, co przez cały rok robili dla nas i dla naszej ojczyzny, a tym najważniejszym jest fakt, że zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe.

Sobota, 19 września 2020

Wieńce dożynkowe na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego

W sobotnie popołudnie na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbył się konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”. O nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej walczyli reprezentanci jedenastu województw. W wydarzeniu uczestniczyła Pierwsza Dama.

Sobota, 19 września 2020

Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy rozstrzygnięty

Dożynki Prezydenckie. Wieniec z województwa małopolskiego, przygotowany w gminie Tarnów (miejscowość Poręba Radlna) zajął pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy.

Sobota, 19 września 2020

Jubileusz XXX-lecia Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego Księży Orionistów w Warszawie

– To Wasza wola, determinacja i konsekwencja w dążeniu do celu sprawią, że Wasze życie zmieni się na lepsze. Bardzo głęboko w to wierzę i wierzę w Was – mówiła Pierwsza Dama, zwracając się do nastolatków z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Warszawie.

Sobota, 19 września 2020

Złoty Krzyż Zasługi dla śp. Bartłomieja Skrzyńskiego

Prezydent RP Andrzej Duda nadał pośmiertnie za zasługi w działalności społecznej na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia Złoty Krzyż Zasługi Bartłomiejowi Skrzyńskiemu, rzecznikowi miasta Wrocławia ds. osób z niepełnosprawnością.

Piątek, 18 września 2020

Życzenia z okazji żydowskiego Nowego Roku [PL/EN]

Niech radość, która w trakcie świętowania Nowego Roku jest obecna w Państwa domach, towarzyszy Państwu na co dzień i promienieje na wszystkie kolejne poczynania z pożytkiem dla całej Rzeczypospolitej – napisał Prezydent Andrzej Duda.

Piątek, 18 września 2020

Pożegnanie prof. Andrzeja Pityńskiego

Pogrążonych w żalu niech wspiera myśl, że Pan Profesor będzie na wieki żył w swoich dziełach – napisał Prezydent Andrzej Duda w związku ze śmiercią prof. Andrzeja Pityńskiego. Polski rzeźbiarz, tworzący od 1974 r. w USA, zmarł w wieku 73 lat.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.