Czwartek, 25 lutego 2010

Polki na 6. miejscu w sztafecie biegowej 4x5 km

Sylwia Jaśkowiec, fot. Grzegorz Momot/PAP

Kornelia Marek, Justyna Kowalczyk, Paulina Maciuszek i Sylwia Jaśkowiec zajęły w Whistler szóste miejsce w sztafecie biegowej 4x5 km. Złoty medal zdobyły Norweżki, srebrny Niemki, a brązowy Finki.

Dzięki fenomenalnej postawie Kowalczyk Polska prowadziła na półmetku rywalizacji. Biegnąca na drugiej zmianie dwukrotna medalistka igrzysk w Vancouver odrobiła prawie 40 sekund.

Na mecie do triumfatorek Polki straciły nieco ponad minutę. Do piątego miejsca, które przypadło Szwecji, zabrakło im ponad 10 sekund, a do czwartego 24,5 s.

Polki powtórzyły sukces z ubiegłorocznych mistrzostw świata w Libercu i zajęły 6. miejsce, zostawiając w pokonanym polu m.in. Francuzki i Rosjanki.

Szóste miejsce, to najlepszy olimpijski wynik polskiej kobiecej sztafety biegowej 4x5 km od 1968 roku.