Wniosek o powołanie Prezesa NBP

Środa, 3 stycznia 2007

3 stycznia 2007 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński przesłał do Sejmu RP wniosek o powołanie Sławomira Skrzypka na stanowisko Prezesa Narodowego Banku Polskiego.

Sławomir Skrzypek (ur. 1963) jest magistrem nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uzyskał dyplom MBA na University of Wisconsin oraz dyplom Business Management na Uniwersytecie Georgetown. Ukończył również studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Jest także absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach.
W latach 80. był zaangażowany w działalność opozycyjną. Należał do Niezależnego Zrzeszenia Studentów; w stanie wojennym był internowany i skazany. W swojej karierze zawodowej pełnił m.in. funkcję zastępcy prezesa zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (1997-2000). Był wiceprezydentem Warszawy odpowiedzialnym za inwestycje i finanse (2002-2005). W grudniu 2005 r. został powołany do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu PKO BP SA, a od września 2006 r. pełni także obowiązki prezesa zarządu PKO BP SA.

wstecz
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.