Poniedziałek, 23 czerwca 2014

Projekt „Historia fotografią pisana” w Krakowie

Z okazji 25-lecia Wolności, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza” w Krakowie zorganizowało inicjatywę edukacyjno-jubileuszową „Historia fotografią pisana”. Akcja ta została przeprowadzona w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

 

W czasie specjalnych warsztatów uczestnicy projektu mieli możliwość „przenieść się” w czasy PRL poprzez poznanie najbardziej dla nich typowych obiektów, takich jak kartki na mięso czy puste sklepowe półki. Można było również przeżyć wyprawę historycznym „Ogórkiem” do Nowej Huty.

 

Podsumowaniem akcji była niestandardowa, stylizowana sesja fotograficzna, w której udział wzięły osoby młode i dorosłe z zespołem Downa. W realizację sesji zaangażowała się społeczność miłośników samochodów klasycznych „Krakowskie Klasyki” oraz firma Crazy Guides i fotograf Bartosz Pawłowski. Zdjęcia zaprezentowane zostały na wystawie „Historia fotografią pisana” w krakowskiej galerii sztuki Space Gallery. Projekt „Historia fotografią pisana” miał na celu umożliwienie bliższego poznania historii Polski osobom niepełnosprawnym intelektualnie.

 

Wydarzenie objęte zostało Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. 25-lecie Wolności.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.