Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

W 2014 roku świętujemy ćwierćwiecze polskiej Wolności.

 

4 czerwca 1989 roku odbyły się wybory, które zmieniły historię naszego kraju. Były one najważniejszym efektem trwających od 6 lutego do 5 kwietnia 1989 roku obrad Okrągłego Stołu. W wyniku wyborczej decyzji Polaków odzyskaliśmy możliwość samostanowienia, a Okrągły Stół stał się symbolem początku polskich przemian ustrojowych.

 

Okrągły Stół to nie tylko historyczny mebel przy którym tutaj, w Pałacu Prezydenckim debatowano o przyszłości naszego kraju. Okrągły Stół stał się symbolem idei dialogu i porozumienia ponad podziałami, symbolem mądrej rozmowy. Przy okrągłym stole nie ma miejsc lepszych i gorszych, mniej lub bardziej wyeksponowanych. Każde miejsce to kolejny głos w dyskusji, w której przede wszystkim liczy się osiągnięcie porozumienia ponad sporem i różnicami.

 

Serdecznie zapraszamy do Pałacu Prezydenckiego gimnazjalistów i licealistów, aby zasiadając wraz z nauczycielami przy Okrągłym Stole, wzięli udział w lekcji historii.

 

Wierzę, że spotkania w tak wyjątkowym miejscu będą dla Was źródłem wiedzy oraz inspiracją do refleksji poświęconej polskiej drodze do Wolności.


Pozdrawiam serdecznie,

Jacek Michałowski
Szef Kancelarii Prezydenta RP

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.