Czwartek, 23 lutego 2012

Wręczono Nagrody Super Samorząd 2011

W Pałacu Prezydenckim, z udziałem Szefa Kancelarii Prezydenta Jacka Michałowskiego, zostały wręczone  w czwartek Nagrody Super Samorząd 2011, przyznane w ramach akcji "Masz Głos, Masz Wybór".  Honorowy patronat nad Nagrodą objął prezydent Bronisław Komorowski.

 

- To jest rzeczywiście wielka radość, że można w tych murach uhonorować Super Samorządy 2011 - mówił minister Jacek Michałowski podczas uroczystości. Zaznaczył, że samorząd jest bez wątpienia jednym z największych naszych sukcesów.

 

- Bardzo serdecznie w imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego gratuluję nagrodzonym, ale gratuluję też wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie - zaznaczył Szef Kancelarii Prezydenta  - Nagrody są dla najlepszych, ale wygrani konkursu i jego efekty są w całej Polsce. 

  

Laureatami Nagrody Super Samorząd 2011 zostali:

 

Nagroda jest wyróżnieniem dla osób i instytucji, które prowadzą najskuteczniejsze działania służące współpracy mieszkańców a władza samorządowych, promują ideę współodpowiedzialności wyborców i ich reprezentantów.
 

Akcja "Masz Głos, Masz Wybór" – w ramach której przyznawana jest Nagroda – to ogólnopolski projekt Fundacji im. Stefana Batorego i Stowarzyszenia Szkoła Liderów. Działania akcji angażują obywateli, instytucje i władze samorządowe do trwałej współpracy.

 

Przed wyborami samorządowymi uczestnicy akcji zachęcają obywateli do świadomego udziału w wyborach – organizują debaty z kandydatami, informują o procedurach wyborczych, prowadzą kampanie profrekwencyjne. Podczas trwania kadencji organizują współpracę mieszkańców z władzami, tak by ci mieli realny wpływ na decyzje dotyczące ich miejscowości.


 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.