Sobota, 9 października 2010

Pielgrzymka do Smoleńska i Katynia

Anna Komorowska

W niedzielę 10 października 2010 roku Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska na zaproszenie rodzin ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem weźmie udział w pielgrzymce tych rodzin do Smoleńska i Katynia. Z prośbą o udział w pielgrzymce i objęcie patronatem tego przedsięwzięcia zwrócili się do Małżonki Prezydenta RP rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej.

 

W miejscu katastrofy rodziny ofiar i Pierwszą Damę Annę Komorowską powita Pani Prezydentowa Federacji Rosyjskiej Swietłana Miedwiediew.


Uczestnicy pielgrzymki oraz Pierwsze Damy wezmą udział w nabożeństwie ekumenicznym w miejscu tragicznej katastrofy samolotu i wspólnie oddadzą hołd ofiarom. Obie panie zabiorą głos w miejscu pamięci ofiar.

Zobacz także: Prezydent: Jestem sercem i duszą za tą inicjatywą Ruszył serwis poświęcony Pielgrzymce Smoleńskiej Anna Komorowska o propozycji rodzin ofiar katastrofy
Po uroczystościach w Smoleńsku rodziny ofiar i Pierwsze Damy udadzą się do Katynia, by symbolicznie uczcić niedokończona misje tragicznie zmarłych 10 kwietnia członków polskiej delegacji na obchody 70. rocznicy katyńskiej.

 

Szczegółowy program uroczystości i informacje dla mediów na stronie www.pielgrzymkasmolenska.pl

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.