Czwartek, 7 października 2010

Inauguracja Forum Debaty Publicznej

Czwartkowe posiedzenie zespołu ds. samorządu
Czwartkowe posiedzenie zespołu ds. samorządu

W czwartek w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski zainaugurował działalność Forum Debaty Publicznej. Prezydent zapowiedział, że Forum będzie starało się przekuwać język propozycji na konkretne pomysły legislacyjne.

W wystąpieniu po wręczeniu aktów powołania prezydent powiedział, że czwartkowe nominacje to początek zapowiadanego wcześniej uruchomienia Forum Debaty Publicznej o sprawach ważnych i najważniejszych dla Polski i dla Polaków. Zaznaczył, że Forum, którego prace organizuje Olgierd Dziekoński, będzie zajmowało się m.in.: sprawami wsi, gospodarki, polityki zagranicznej i samorządu.

Bronisław Komorowski poinformował, że Forum rozpoczyna pracę od tematyki samorządowej, by dać sygnał, gdzie lokowane są nasze nadzieje. - A lokujemy je właśnie w trwającym procesie decentralizowania państwa polskiego, zarządzania państwem polskim. To oznacza cały szereg ważnych elementów, związanych z większą obywatelskością społeczeństwa, lepszym gospodarzeniem, rozwiązywaniem spraw lokalnych - mówił.

Prezydent obiecał, że Forum będzie starało się nie tylko dyskutować, ale także przekuwać propozycje na język ustaw. - Wyobrażam sobie, że będą sprawy, które będą różniły poszczególne sektory opinii publicznej, poszczególne siły polityczne, ale właśnie tutaj, poprzez Forum Debaty Publicznej, będziemy starali się znajdować choćby minimum tego, co może przedmiotem wspólnej troski, wspólnego działania i wspólnego poglądu - zapowiedział prezydent.
Zobacz także: Prezydent powołał ministra i doradców
- Liczę, że Forum Debaty Publicznej będzie szło prostą drogą do inicjatyw politycznych - podkreślił Bronisław Komorowski. (PAP)
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.