Czwartek, 7 października 2010

Prezydent powołał ministra i doradców

Olgierd Dziekoński został w czwartek sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta. Bronisław Komorowski powołał także na swoich doradców ds. samorządu profesorów: Michała Kuleszę, Jerzego Regulskiego i Pawła Swianiewicza oraz dra Jarosława Nenemana. Akt powołania z rąk prezydenta odebrał również powołany z dn. 30 września br. Krzysztof Łaszkiewicz.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim - na której zainaugurowano również działalność Forum Debaty Publicznej - Komorowski podziękował swym nowym doradcom za przyjęcie propozycji współpracy. Zapowiedział też, że Forum będzie starało się "przekuwać język propozycji na konkretne pomysły legislacyjne".

Dziekoński, który ma koordynować zespół doradców prezydenta, był wiceministrem infrastruktury; ma również doświadczenie samorządowe - w latach 1990-1994 oraz 1999-2000 pełnił funkcję wiceprezydenta Warszawy. W latach 2000-2001 był podsekretarzem stanu w resorcie rozwoju regionalnego. Jest absolwentem wydziału architektury na Politechnice Wrocławskiej.

Profesorowie Kulesza i Regulski to współtwórcy reform samorządowych, prof. Swianiewicz jest geografem, pracuje na Uniwersytecie Warszawskim; Jarosław Neneman był wiceministrem finansów. (PAP, inf, własna)
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.