Piątek, 17 września 2010

Oświadczenie Kancelarii Prezydenta RP

W związku z informacjami prasowymi dotyczącymi przetargu na dostawę i montaż systemu lądowiska na dachu budynku Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Kancelaria Prezydenta RP przekazuje następującą informację.


Prezydent RP Bronisław Komorowski, również wcześniej jako wykonujący obowiązki Prezydenta RP, nie korzystał z lądowiska. Lądowisko w szczególnych sytuacjach było wykorzystywane przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, z uwagi na bliskie sąsiedztwo Szpitala Klinicznego przy ul. Karowej.


Lądowisko spełnia parametry wymagane obowiązującymi przepisami, jednak dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, w wyniku zaleceń Szefa Sztabu Dowództwa Sił Powietrznych z grudnia 2009 roku, w dniu 30 czerwca 2010 roku, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Pan Jacek Sasin, podjął decyzję, zgodnie z przyznanymi kompetencjami, o uwzględnieniu zakupu systemu urządzeń nawigacyjnych lądowiska dla śmigłowców w planie zakupów inwestycyjnych dla Kancelarii Prezydenta RP w 2010 roku i zarezerwowaniu na nie środków finansowych w budżecie Kancelarii, co stanowiło podstawę do ogłoszenia przetargu na zakup przedmiotowego systemu i jego wdrożenie do końca 2010 roku.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.