Wtorek, 7 września 2010

Odsłonięcie tablicy w pałacowej kaplicy

Prezydent RP Bronisław Komorowski odsłonił w kaplicy Pałacu Prezydenckiego tablicę upamiętniającą wszystkie osoby związane z urzędem prezydenckim zarówno z Kancelarii Prezydenta RP jak i Biura Bezpieczeństwa Narodowego, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Tablicę poświęcił oraz Mszy świętej w intencji ofiar katastrofy przewodniczył metropolita warszawski arcybiskup Kazimierz Nycz.

Do wzięcia udziału w uroczystości zaproszone zostały rodziny Zmarłych oraz pracownicy Kancelarii Prezydenta RP i Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Przemawiając do zgromadzonych abp Nycz powiedział, że wszystkie osoby upamiętnione na tablicy pracowały w Pałacu Prezydenckim i wielokrotnie uczestniczyły w odprawianych w pałacowej kaplicy Mszach świętych przez co to właśnie miejsce jest najodpowiedniejsze, by uczcić Ich pamięć.

Na tablicy wyryte zostały nazwiska Lecha i Marii Kaczyńskich, Ryszarda Kaczorowskiego, Jolanty Szymanek-Deresz (szefowej Kancelarii Prezydenta w latach 2000 – 2005), Władysława Stasiaka, Pawła Wypycha, Mariusza Handzlika, Aleksandra Szczygło, Barbary Mamińskiej, Izabeli Tomaszewskiej, Katarzyny Doraczyńskiej, Dariusza Jankowskiego, Wojciecha Lubińskiego i ks. Romana Indrzejczyka.

Pod nazwiskami umieszczono napis: „ Pamięci Prezydenta RP i Jego Małżonki, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie, ministrów, pracowników Kancelarii Prezydenta, Biura Bezpieczeństwa Narodowego – ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem”.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.