Poniedziałek, 2 sierpnia 2010

Dariusz Młotkiewicz trzecim ministrem w Kancelarii Prezydenta RP

Marszałek Sejmu wykonujący obowiązki Prezydenta RP Grzegorz Schetyna z dniem 1 sierpnia 2010 r. powołał Dariusza Młotkiewicza na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

 

To trzecia nominacja w Kancelarii Prezydenta po wyborach prezydenckich. Wcześniej Jacek Michałowski został szefem kancelarii, a Jaromir Sokołowski - ministrem odpowiadającym za sprawy zagraniczne. Zobacz także: Jaromir Sokołowski Podsekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Powołanie szefa Kancelarii Prezydenta

 

Dariusz Młotkiewicz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej.

 

Nowy minister prezydenckiej kancelarii powiedział PAP, że w administracji publicznej pracuje od 19 lat, a rozpoczynał w rządzie Jana Olszewskiego jako asystent szefa Centralnego Urzędu Planowania Jerzego Eysymontta. Współpracował także m.in. z Jerzym Kropiwnickim, który w rządzie Jerzego Buzka był kierownikiem Rządowego Centrum Studiów Strategicznych i później ministrem rozwoju regionalnego i budownictwa.

 

Od lipca 2007 roku Młotkiewicz był dyrektorem generalnym w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od dwóch lat był wiceszefem Kancelarii Sejmu.

 

Pytany o zakres swoich kompetencji w Kancelarii Prezydenta, minister Młotkiewicz powiedział, że ostateczny podział obowiązków nastąpi później. Jednak - jak zaznaczył - ma spełniać rolę dyrektora generalnego prezydenckiej kancelarii, odpowiedzialnego m.in. za logistykę i finanse.

 

(inf. własna, PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.