Poniedziałek, 23 stycznia 2012

Spotkanie minister Ireny Wóycickiej z przedstawicielami lekarzy i aptekarzy

Prezydencka minister Irena Wóycicka rozmawiała w poniedziałek z przedstawicielami lekarzy i aptekarzy o nowelizacji ustawy refundacyjnej.


W spotkaniu uczestniczyli też: doradca prezydenta ds. zdrowia dr Maciej Piróg, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej dr Maciej Hamankiewicz, Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej dr Marek Jędrzejczak oraz Rzecznik Praw Pacjenta Krystyna Barbara Kozłowska.


Jak poinformowała PAP minister Wóycicka, goście nie wyrażali zastrzeżeń do noweli ustawy refundacyjnej, która czeka obecnie na podpis prezydenta; podkreślali również, że ustawa refundacyjna jest dobrym krokiem w kierunku porządkowania spraw refundacji leków.


- Naczelna Izba Aptekarska liczy na to, że problemy zgłaszane przez środowisko aptekarskie zostaną rozwiązane poprzez zmianę rozporządzenia o receptach, nad którą pracuje Ministerstwo Zdrowia - dodała minister Wóycicka.


Jak zaznaczyła, przedstawiciele Kancelarii Prezydenta wyrazili podczas spotkania nadzieję, że "wszystkie sprawy związane z wdrażaniem ustawy refundacyjnej będą rozwiązywane w dialogu z Ministerstwem Zdrowia".


Z kolei Maciej Hamankiewicz podkreślił, że podczas spotkania zwrócił uwagę, że nowelizacja nie rozwiązuje wszystkich problemów medyków. Dodał, że zmiany wymagają m.in. zapisów dotyczących obowiązku wpisywania na receptach poziomu odpłatności niektórych leków.


Prezes NRL zaznaczył, że w najbliższych miesiącach będzie konieczna kolejna nowelizacja ustawy refundacyjnej.


W czwartek znowelizowaną ustawę przyjął Senat, nie wprowadzając do niej żadnych poprawek. (PAP, inf. własna)
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.