Piątek, 15 listopada 2013

Apel o pomoc ofiarom tajfunu na Filipinach

Prezydent Bronisław Komorowski zaapelował o pomoc ofiarom tajfunu na Filipinach.  – Zwracam się do wszystkich w Polsce z serdecznym apelem o ofiarność, hojność, wolę współuczestniczenia w pomaganiu tym, którzy znajdują się w dramatycznie trudnej sytuacji. Filipiny są daleko, ale każdy odruch dobrego serca potrafi pokonać największe odległości – powiedział prezydent na piątkowym briefingu. 

 
Prezydent spotkał się z przedstawicielami Caritas Polska, Polskiej Akcji Humanitarnej, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz UNICEF – organizacji niosących pomoc ofiarom tajfunu na Filipinach. W spotkaniu uczestniczyła również minister Irena Wóycicka.
 

 
Prezydent podkreślił, że apele o pomoc dotarły do polskich serc, a akcja zbierania pieniędzy uruchomiona przez wspomniane organizacje przynosi oczekiwane efekty. – Jestem przekonany, że ofiarność ta będzie coraz większa – powiedział prezydent, dodając, że PAH planuje wkrótce otworzyć misję na czas niesienia pomocy Filipińczykom.
 
Prezydent zwrócił uwagę, że Polski Czerwony Krzyż już wspiera potrzebujących za pośrednictwem Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, a także Czerwonego Krzyża działającego na Filipinach. – Ta aktywność planowana jest na co najmniej 18 miesięcy – zaznaczył. Dodał, że działania pomocowe nie mogą być jednorazowym aktem wsparcia, gdyż oczekiwane rezultaty przyniesie jedynie pomoc długotrwała, dostosowana do bieżących potrzeb Filipińczyków.
 
Bronisław Komorowski zaznaczył, że zbiórkę pieniężną prowadzi również UNICEF. Za pośrednictwem wyspecjalizowanych agend na Filipinach, organizacja ta kieruje do poszkodowanych także inne formy wsparcia.
 
Prezydent wskazał na zaangażowanie Caritas, która także zbiera środki finansowe oraz współpracuje ze swoim oddziałem na Filipinach i polskimi misjonarzami i misjonarkami. – W najbliższą niedzielę we wszystkich kościołach w Polsce odbędzie się zbiórka do puszek dla potrzebujących Filipińczyków – dodał.
 
Prezydent odniósł się też do tragedii w Jankowie Przygodzkim w Wielkopolsce, wskazując na potrzebę włączenia się w pomoc mieszkańcom, którzy ucierpieli podczas wybuchu gazociągu.

 

POMÓC MOŻNA WPŁACAJĄC PIENIĄDZE NA PODANE NUMERY KONT:

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.