Piątek, 3 czerwca 2011

Pierwsze spotkanie Komitetu Organizacyjnego Dożynek Prezydenckich Spała 2011

Pierwsze spotkanie Komitetu Organizacyjnego Dożynek Prezydenckich Spała 2011

3 czerwca w Pałacu Prezydenckim odbyło się pierwsze spotkanie Komitetu Organizacyjnego Dożynek Prezydenckich Spała 2011. Omówiono wstępny program Dożynek oraz harmonogram przygotowań.

 

Dokonano przeglądu zadań i powołano zespoły odpowiedzialne za poszczególne obszary przygotowań. Ze względu na pragnienie Prezydenta RP, aby Dożynki stały się świętem plonów całego kraju, do udziału w przygotowaniach Dożynek zaproszono wszystkie samorządy województw. Licząc na przybycie wielu gości z całego województwa łódzkiego i innych regionów kraju, organizatorzy będą starali się zadbać o liczne wydarzenia uświetniające obchody, a także o wygodę i bezpieczeństwo przybywających gości.


Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, pan Andrzej Hałasiewicz przedstawił skład, powołanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, Komitetu Honorowego Dożynek. Do udziału w Komitecie Prezydent RP zaprosił:

Dożynki Prezydenckie w Spale odbędą się 25 września br. Historia Dożynek sięga okresu międzywojennego. Po raz pierwszy patronat nad uroczystościami dożynkowymi w Spale objął prezydent Mościcki w 1927 roku.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.