Niedziela, 10 czerwca 2012

Spotkanie prezydentów Polski i Włoch w Gdańsku

Prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Włoch Giorgio Napolitano spotkali się w niedzielę w Gdańsku. Prezydenci wraz z małżonkami zjedli obiad w Dworze Artusa, a następnie wspólnie obejrzeli mecz Hiszpania-Włochy.

Prezydent Komorowski w towarzystwie żony powitał włoską parę prezydencką na przedprożu Dworu Artusa przy głównym gdańskim deptaku. Powitanie obserwowali zgromadzeni na Długim Targu kibice, głównie z Włoch i Hiszpanii. Pojawieniu się włoskiej pierwszej pary przy fontannie Neptuna towarzyszyły głośne okrzyki aplauzu. Prezydenci podeszli do najbliższej włoskiej grupy kibiców.

Bronisław Komorowski przed przybyciem włoskiego gościa przywitał się z grupą polskich kibiców wznoszących okrzyki: "Polska, biało-czerwoni".

W obiedzie wydanym przez polskiego prezydenta w Dworze Artusa uczestniczyło ok. 30 osób, m.in. b.prezydent Lech Wałęsa, wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, marszałek województwa Mieczysław Struk i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

Później na stadionie w Gdańsku prezydenci Polski i Włoch wspólnie obejrzeli mecz Hiszpania-Włochy.
Zobacz także: Prezydent Włoch od niedzieli z wizytą w Polsce
Prezydent Włoch przybył do Polski z trzydniową wizytą na zaproszenie Bronisława Komorowskiego. Poniedziałek i wtorek Napolitano wraz z żoną spędzi w Warszawie.

Głównym tematem rozmów prezydentów będą polsko-włoskie relacje dwustronne oraz kwestie europejskie. (PAP)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.