Piątek, 20 stycznia 2012

Prezydent zapowiada podpisanie ustawy refundacyjnej

Prezydent Bronisław Komorowski w Lubińcu

Prezydent Bronisław Komorowski zamierza podpisać nowelizację ustawy refundacyjnej w poniedziałek po południu. Wcześniej przedstawiciele jego kancelarii mają spotkać się z reprezentacją środowisk, których dotyczą zawarte w ustawie rozwiązania.

Prezydent, który w piątek przebywał z wizytą m.in. w Lublińcu i Woźnikach w woj. śląskim, uznał znowelizowaną ustawę za „absolutnie pilną” i ocenił, że jej wdrożenie będzie korzystne dla pacjentów.

- Planuję ten podpis na poniedziałek po południu. Jeszcze przed południem pani minister (Irena) Wóycicka, w moim imieniu, spotka się z przedstawicielami niektórych organizacji, stowarzyszeń, dla których jest to istotne rozwiązanie; także pewnie z tymi, których to nie do końca satysfakcjonuje - po to, żeby też umówić się, co dalej będziemy robili - powiedział prezydent Komorowski w Woźnikach.

Wcześniej, w Lublińcu, prezydent zadeklarował, że zamierza podpisać ustawę jak najszybciej.

- Po błyskawicznym zapoznaniu się postaram się podpisać jak najszybciej; aby jak najszybciej znalazło się przynajmniej częściowe rozwiązanie niedobrej sytuacji pod tym względem, z korzyścią przede wszystkim dla pacjentów - powiedział dziennikarzom prezydent podczas spaceru uliczkami Lublińca.

Po południu w Woźnikach Komorowski sprecyzował, że podpisanie ustawy planowane jest na poniedziałkowe popołudnie.

- Wszystko wskazuje na to, że już w poniedziałek po południu będę mógł ustawę refundacyjną podpisać, po to, aby jak najszybciej weszła w życie z poprawkami, które niewątpliwie leżą w interesie także i pacjentów - bo likwidują stan konfliktu wokół kwestii sprzedaży leków i ich refundacji - powiedział prezydent.

Przypomniał, że Kancelaria Prezydenta na bieżąco monitorowała przebieg prac legislacyjnych nad tym projektem, sekundując – jak mówił - takim rozwiązaniom, które zmniejszyłyby poziom konfliktu wokół kwestii ustawy i jej wykonania.

- Oczywiście, może ona (ustawa) nie jest idealna, ale rozwiązuje liczącą się część problemów, które ujawniły się w momencie wejścia w życie ustawy - ocenił Bronisław Komorowski. (PAP, inf. własna)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.