Menu rozwijane

Otwarcie gazociągu Baltic Pipe to ogromny krok w kierunku wzmacniania suwerenności Polski – powiedział Prezydent Andrzej Duda w Goleniowie na uroczystości otwarcia gazociągu.
Prezydent RP: Polska, jako państwo dążące do rozwoju, dostatku i bezpieczeństwa, potrzebuje własnej nowoczesnej nauki, pomagającej sprostać licznym wyzwaniom.
Prezydent RP Andrzej Duda: Życzę Państwu, aby ten Nowy Rok obfitował w pomyślność dla całej społeczności żydowskiej w Polsce.
Prezydent RP: Łatwo jest być w opozycji w demokratycznym i wolnym kraju, gdzie możesz powiedzieć, co chcesz, i poza tym, że ktoś się z tobą nie zgodzi, to nic ci nie grozi.
Podczas spotkania z dziennikarzami w Konsulacie Generalnym RP Prezydent Andrzej Duda podsumował intensywną wizytę w Stanach Zjednoczonych związaną z 77. sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Sekretarzem Generalnym ONZ. Rozmawiał też z Wysokim Komisarzem Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców oraz Prezydentem Turcji.
Prezydent: Ukraina od miesięcy daje nam dowody wręcz niewiarygodnego męstwa. Dlatego wzywam z tego miejsca wszystkich Państwa: nie bądźmy obojętni wobec heroizmu i pełnej determinacji walki o wolność.
Podczas rozmów ze światowymi przywódcami podkreślałem, że Ukraina musi odzyskać kontrolę nad swoimi granicami; wojna musi zakończyć się wycofaniem rosyjskich wojsk – powiedział w Nowym Jorku Prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda wziął udział w organizowanym przez USA, Unię Europejską oraz Unię Afrykańską i Królestwo Hiszpanii szczycie nt. bezpieczeństwa żywnościowego.
Prezydent Andrzej Duda, który pojechał do Wielkiej Brytanii na pogrzeb Królowej Elżbiety II, ocenił, że wraz z jej odejściem kończy się epoka nie tylko w historii tego kraju, ale też Europy i świata. Poinformował też, że zaprosił Króla Karola III do złożenia wizyty w Polsce.
To jest wielkie zwycięstwo Polski, to jest wielkie zwycięstwo patriotów, to jest wielkie zwycięstwo wszystkich tych, którzy rozumieją słowo „suwerenność” i rozumieją znaczenie suwerenności; i to wewnętrzne, i to zewnętrzne, międzypaństwowe.
Składamy dzisiaj hołd wszystkim tym, którzy zostali pomordowani przez Sowietów oraz cierpieli w wyniku sowieckiej napaści na Polskę 83 lata temu, 17 września 1939 roku.
Prezydent RP Andrzej Duda: Nie jest to absolutnie koniec zakupów, jeżeli chodzi o polskie lotnictwo myśliwskie.
Działania Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych przyczyniają się do tego, że czujemy się bezpiecznie. Niech wręczony sztandar będzie dodatkową motywacją – mówili Prezydent RP i Pierwsza Dama na uroczystości w Warszawie.
Polski rolnik od lat zapewnia bezpieczeństwo Rzeczypospolitej, a w ostatnich latach w sposób dynamiczny zapewnia także rozwój Polski – mówił Prezydent Andrzej Duda w Warszawie.
Z Prezydentem Senegalu rozmawialiśmy o współpracy na wielu polach, także w ramach regionu: potencjalnych dostawach węglowodorów do naszego kraju, eksploatacji złóż, rozwoju sektora IT – podsumował Andrzej Duda.