Menu rozwijane

Pytanie, jak pomóc rozwojowi demograficznemu Polski, jak doprowadzić do tego, by młodzi chcieli zakładać rodziny, jak ich do tego zachęcić – mówił Andrzej Duda, przedstawiając zakres prac nowej rady.
Podczas obchodów 100–lecia nadzoru górniczego w Polsce Minister Andrzej Dera wręczył, nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, ordery i odznaczenia zasłużonym pracownikom Urzędów Górniczych.
Prezydent: Wolontariusz to ktoś, kto dobrowolnie, bez wynagrodzenia i oczekiwania osobistych profitów, angażuje się w pracę na rzecz innych osób, na rzecz wspólnoty, której czuje się częścią, i na rzecz fundamentalnych, łączących ludzi wartości.
Prezydent: Nasza niezależność i bezpieczeństwo energetyczne, ale także przyszłość naszej gospodarki w dużej mierze zależy i będzie zależeć od wydobycia surowców i poszukiwania nowych złóż.
Mimo wszystkich trudności ogromnie ważne jest dla mnie to, żebyśmy podnosili cały czas jakość życia w Polsce – mówił Andrzej Duda.
Para Prezydencka: Ojciec jest dla dziecka pierwszym i najważniejszym gwarantem poczucia bezpieczeństwa. To wyjątkowo ważne w obecnych, niespokojnych czasach.
W Polsce jest w tej chwili około 2 mln uchodźców z Ukrainy. Radzimy sobie z tym, ale ta sytuacja nie jest dla nas łatwa i wsparcie jest nam bardzo potrzebne – mówi Prezydent Duda w wywiadzie dla łotewskiej telewizji.
Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla łotewskiej telewizji LSM podkreśla: To Rosja jest agresorem, powinna być międzynarodowo izolowana.
Andrzej Duda: To jest wielka odpowiedzialność wziąć na siebie pełnienie urzędu ministra konstytucyjnego w bardzo trudnych dla Polski czasach, kiedy trzeba działać odważnie, ale rozważnie.
Prezydent RP: Dzisiaj Ukraińcy własną krwią podpisują swój akces do wolnego świata. I nie wolno państwom Zachodu tego głosu Ukrainy, tej woli współistnienia w ramach wspólnoty europejskiej lekceważyć.
Para Prezydencka: Żegnamy dzisiaj gorącego patriotę, weterana Polskich Sił Zbrojnych i ogromnie zasłużonego działacza Polonii amerykańskiej.
Prezydent RP: Nie jest to czas dla pasywnych dyplomatów. Wszyscy reprezentujemy kraj w stanie długoterminowego zagrożenia agresją. Nie pozwólcie Państwo, aby w krajach, w których reprezentujecie Polskę, tego nie wiedziano.
Jest wiele obszarów, w których rynek ubezpieczeniowy może funkcjonować lepiej. Z pewnością jednym z nich jest rolnictwo – napisał Prezydent Andrzej Duda.
Andrzej Duda: Służąc tutaj, na Łotwie – mam nadzieję – nie macie żadnych wątpliwości, że służycie dla Rzeczypospolitej, tak jak służą wszyscy sojuszniczy żołnierze w państwach Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Wszyscy wspieramy nadanie Ukrainie statusu kandydata do UE. Jesteśmy głęboko przekonani, że ten status otrzyma. Postanowiliśmy stworzyć nowy rodzaj partnerstwa z Trójmorzem i przyznaliśmy go Ukrainie.