Menu rozwijane

23 czerwca 2022

Szanowni Panowie!

Prosimy o przyjęcie naszych najserdeczniejszych gratulacji z okazji Dnia Ojca. Dziękujemy za codzienny trud wychowania dzieci. Dziękujemy za opiekę nad nimi i wspieranie ich rozwoju – od maleńkości i dzieciństwa, poprzez stopniowe wzrastanie i zdobywanie wykształcenia, aż po usamodzielnianie się i dorosłość. Dziękujemy za to, że towarzyszą im Panowie na wszystkich etapach rozwoju, a także wtedy, gdy opuszczą już rodzinny dom i założą własny.

Ojcowska pomoc i rada, przekaz tradycji i wartości, wiedzy i umiejętności, wreszcie dzielenie się mądrością oraz zwyczajna obecność i serdeczna uwaga to nieoceniony wkład w proces formowania młodego człowieka. Męska wrażliwość, pamięć i troska są potrzebne każdemu dziecku. Ojcowie wprowadzają swoich synów i córki w dorosły świat, ucząc tego, czego sami nauczyli się od swoich ojców. Odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu przez dzieci własnej tożsamości, poglądów i poczucia wartości. Wpływają na wybór postaw i wzorców, ideałów i aspiracji, którymi młodzi ludzie kierują się w późniejszym, dorosłym życiu.

Ojciec jest też dla dziecka pierwszym i najważniejszym gwarantem poczucia bezpieczeństwa. To wyjątkowo ważne w obecnych, niespokojnych czasach. Ojcowie napełniają serca dzieci otuchą, zapewniają im spokój i właściwe warunki rozwoju. Umacniają przekonanie o potencjale i wielkich możliwościach, które tkwią w każdym młodym człowieku. Na własnym przykładzie pokazują, jak rozwijać talenty, pasje i zainteresowania, jak szukać właściwego pola realizacji w pracy zawodowej, działalności społecznej i życiu rodzinnym.

Za to wszystko składamy dzisiaj Panom gorące podziękowania. Wszystkim ojcom w dniu ich święta życzymy szczęścia i dużo uśmiechu, satysfakcji z podejmowanego trudu oraz wielu wspólnych z dziećmi radosnych przeżyć i fascynujących przygód. Nagrodą za ojcowski wysiłek niech będzie dla Panów miłość, wdzięczność, szacunek i uznanie ze strony synów i córek. Wszystkiego dobrego!

 

Z wyrazami szacunku i sympatii

Agata Kornhauser–Duda
Andrzej Duda

01__KPRP_Dzien_ojca_20220622_PK014493.jpg [462.25 KB]