Menu rozwijane

Wszystkim rolnikom chcę wyrazić uznanie i wdzięczność za to, że na naszych stołach, mimo trudnych okoliczności, nie brakuje chleba, że polska żywność jest znakomitą wizytówką możliwości gospodarczych naszej Ojczyzny i zdobywa wciąż nowe rynki, a polskie rolnictwo jest coraz bardziej wydajne i nowoczesne.
„Operacja polska” była wstrząsającym ludobójstwem. Nie można tego nazwać inaczej. Zbrodnia ta wpisywała się w potworność Wielkiego Terroru – makabrycznej inżynierii społecznej, przeprowadzonej na polecenie Stalina i członków najwyższego radzieckiego kierownictwa, która,  jak głoszono, miała na celu „oczyszczenie” społeczeństwa z wrogich, kontrrewolucyjnych elementów.
Prezydent: Chcę podziękować za zbudowanie rodzinnej więzi, przenikniętej chrześcijańską miłością bliźniego, empatią i solidarnością, którą otoczyli Państwo przede wszystkim osoby najsłabsze, samotne, często pomijane i odrzucone.
Prezydent: Rzeź Woli niezmiennie pozostaje obrazem niewyobrażalnego zła oraz podeptania wszelkich ludzkich praw i zasad.
Andrzej Duda: Obóz zagłady Treblinka II był jednym z głównych miejsc eksterminacji Żydów w ramach akcji „Reinhardt”. Łączę się dzisiaj z Państwem, składając hołd pamięci ofiar największej w dziejach ludzkości zbrodni Holocaustu.
Prezydent Lech Kaczyński wraz z Małżonką Marią Kaczyńską dobrze rozumieli znaczenie sportu dla promocji Polski w Europie i świecie. Dlatego jestem przekonany, że idea Polish Open pod patronatem głowy państwa byłaby Im z pewnością bliska – napisał Andrzej Duda.
W imieniu milionów Polaków oraz własnym pragnę złożyć wyrazy uznania, sympatii i wdzięczności za piękny dorobek Pani pracy – napisał Prezydent Andrzej Duda.
Nie mam wątpliwości, że również obecny trudny czas chwalebnie zapisze się w historii polskiej Policji, że Państwa dokonania będą inspiracją dla kolejnych pokoleń jej funkcjonariuszy i pracowników – napisał Prezydent Andrzej Duda.
Dopiero po upadku totalitarnych imperiów i przeprowadzeniu koniecznych rozrachunków z naszą powojenną historią prawda zatriumfowała nad fałszem i manipulacją – napisał Prezydent RP.
Chcę gorąco podziękować za wszystkie chwile wzruszeń, radości i zadumy, których już od przeszło pół wieku doświadczamy jako Pańscy słuchacze i czytelnicy – napisał Prezydent.
Z okazji 42. rocznicy Lubelskiego Lipca 1980 roku składam hołd kolejarzom, którzy w chwili dziejowej próby odważnie upomnieli się o prawa człowieka, obywatela i pracownika – swoje własne oraz milionów uciemiężonych rodaków.
Para Prezydencka: Niech obchody dzisiejszego jubileuszu przyniosą Pani jak najwięcej miłych chwil i dobrych wzruszeń.
Cieszę się, że samorządność na obszarach wiejskich jest dziś rozwijana i promowana. Świadczą o tym rządowe programy inwestycji samorządowych, które służą finansowaniu celów wskazanych przez samorządy – napisał Prezydent RP.
Prezydent RP: W imieniu suwerennego państwa polskiego składam hołd Ofiarom Obławy Augustowskiej. To Ich postawie zawdzięczamy naszą dzisiejszą niepodległość i bezpieczeństwo w sojuszu narodów wolnego świata.
Prezydent RP: Czcimy poświęcenie, bohaterstwo i patriotyzm mieszkańców wsi polskiej, którzy powszechnie angażowali się w działalność Polski Podziemnej. Czcimy ich niezłomną wierność Ojczyźnie.
Prezydent RP: Nie ustaniemy w poszukiwaniu prawdy o tamtej zbrodni i upamiętnieniu jej ofiar; nie zapomnimy przestrogi z bolesnej przeszłości, nie pozwolimy złu, by znów mogło się rozlewać, niewolić i krzywdzić.