Poniedziałek, 4 stycznia 2016

List do wolontariuszy Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży

                                                                       Wolontariusze Komitetu Organizacyjnego

                                                                       Światowych Dni Młodzieży

                                                                       w Krakowie

 
 

Szanowni Państwo!

 

Światowe Dni Młodzieży, zainicjowane przed 30 laty przez Ojca Świętego Jana Pawła II, są wydarzeniem ogromnie ważnym zarówno dla całej społeczności chrześcijańskiej, jak też dla wszystkich ludzi dobrej woli. Jest to wyjątkowa okazja do radosnego spotkania, wzajemnego poznawania się, podejmowania dialogu i dzielenia się świadectwem wiary.

 

Bardzo się cieszę, że w tym szczególnym czasie, kiedy obchodzimy jubileusz 1050-lecia chrztu Polski, nasz kraj będzie już po raz drugi gościć niezliczonych uczestników Światowych Dni Młodzieży ze wszystkich kontynentów. Chcę serdecznie podziękować, że zechcieli Państwo z potrzeby serca włączyć się w przygotowanie tego wielkiego przedsięwzięcia. Jestem przekonany, że dzięki Państwa wysiłkom lipcowa wizyta w Krakowie stanie się dla naszych gości wspaniałym i niezapomnianym doświadczeniem. Ufam, że wielu z nich zachęci, by w przyszłości ponownie odwiedzić nasz kraj.

 

Z prawdziwą przyjemnością przekazuję Państwu flagę państwową, która będzie towarzyszyć w pracy organizacyjnej i wspólnym świętowaniu. Biało-czerwona chorągiew to jeden z najczcigodniejszych symboli Rzeczypospolitej. Jednoczy ona i umacnia naszą polską wspólnotę. Jest świadkiem historii ojczystej oraz znakiem patriotyzmu i tożsamości narodowej. Nasi przodkowie spoglądali na nią z dumą i miłością, podejmując codzienny trud dla dobra naszego państwa i rodaków, a także wiele razy przelewając krew w obronie praw i wolności narodu.

 

Przyjmując biało-czerwoną flagę, stają Państwo w tym długim szeregu pokoleń, tworzących dzieje Polski i Polaków. Niechaj więc również dla Państwa będzie ona źródłem inspiracji i zobowiązaniem do szczególnie sumiennego wypełniania swoich zadań. Życzę Państwu wszelkiej pomyślności w tej wielkiej pracy, której się Państwo podjęli. Wierzę, że Światowe Dni Młodzieży w Krakowie staną się znaczącym sukcesem naszego kraju i powodem do radości i satysfakcji dla Państwa.

 

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.