Wtorek, 25 lutego 2020

List na targi Meble Polska oraz targi Arena Design w Poznaniu

Uczestnicy i Organizatorzy

targów Meble Polska oraz targów Arena Design

na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich

 

 

 

 

Szanowni Panowie Prezesi!

Szanowni Państwo!

 

Poznańskie targi Meble Polska od wielu już lat są znakomitą prezentacją nie tylko dokonań tej branży naszej gospodarki, ale również siły polskiej przedsiębiorczości. Chciałbym złożyć wyrazy uznania wszystkim organizatorom i wystawcom, którzy współtworzą znaczenie oraz renomę tego przedsięwzięcia. 

 

Cieszę się, że targi stały się jednym z najważniejszych spotkań branży meblowej w Europie, przyciągając licznych handlowców z wielu krajów naszego kontynentu i całego świata, zainteresowanych ofertą polskich firm. Serdecznie pozdrawiam wszystkich przybyłych do Poznania.

 

Jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej stwierdzam z satysfakcją, że nasz kraj zdobywa sobie pozycję prawdziwej meblarskiej potęgi. Znajdujemy się w ścisłej czołówce największych producentów mebli w Europie, a wyniki naszego eksportu lokują Polskę wśród globalnych potentatów. Mamy wszelkie atuty, aby w bieżącym roku umocnić pozycję wicelidera sprzedaży.

 

Ten sukces nie jest wynikiem pomyślnego zbiegu okoliczności, ale ciężkiej pracy, inwencji i kreatywności polskich producentów i eksporterów. Cieszę się, że z rozmachem prowadzą Państwo ekspansję na zagraniczne rynki – nie tylko skutecznie konkurując, spotykając się z powszechnym uznaniem i z powodzeniem sprzedając swoje produkty, ale również inwestując w innych krajach i umacniając przez to swoją międzynarodową pozycję.

 

Jestem przekonany, że obok targów Meble Polska dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie również towarzysząca im impreza Arena Design, poświęcona nowym trendom w projektowaniu. Ważnym elementem poznańskiego spotkania będzie także wielowątkowa debata na „Scenie Marki”, która z pewnością umocni świadomość polskich przedsiębiorców, jak ważnym aspektem działalności gospodarczej jest kreowanie, promowanie na globalnych rynkach i pomnażanie rozpoznawalności rodzimych marek.

 

Życzę wszystkim Państwu udanego przebiegu tegorocznych targów oraz sukcesów i satysfakcji, płynących z zawieranych tutaj kontraktów. Proszę przyjąć życzenia wszelkiej pomyślności
i raz jeszcze serdeczne pozdrowienia.

 

Z wyrazami szacunku,

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.