Menu rozwijane

Artykuł Prezydenta Andrzeja Dudy, z okazji 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej i agresji sowieckiej na Polskę, ukazuje się w tych dniach w prasie światowej.
Prezydent dla miesięcznika Wszystko co Najważniejsze: Losy naszego kontynentu ważą się dzisiaj na równinach Ukrainy. Trwa tam niezwykle dramatyczna walka o bezpieczną przyszłość, wolność, tożsamość i dobre imię całej Europy. Czas na dyskusje już minął. Pora na solidarne, zdecydowane działanie.
Andrzej Duda: Niezwykle napięta sytuacja wokół Ukrainy to prawdziwy egzamin dla całej zachodniej wspólnoty – dla wszystkich krajów które ją tworzą, ich przywódców, liderów opinii i mediów.
Idea wspólnoty losu i solidarności przekraczającej granice leży u podstaw współpracy w regionie w ramach Grupy Wyszehradzkiej – pisze Andrzej Duda w tekście, który ukaże się w światowych mediach.
Prezydenci Polski i Ukrainy podkreślają w „Le Figaro” historyczne powiązania Polski i Ukrainy, jedność stanowiska wobec Rosji i sprzeciw wobec gazociągu Nord Stream 2 oraz poparcie Warszawy dla aspiracji Kijowa do członkostwa w UE.
Prezydent RP Andrzej Duda: Odbudowa pałaców Saskiego i Brühla wraz z kamienicami przy ul. Królewskiej jest wielką wspólnotową ideą, która łączy miliony Polaków.
Prezydent Andrzej Duda: To wielkie święto dla Polaków i Litwinów, dla wszystkich narodów Europy Środkowo-Wschodniej, które stworzyły dorobek dawnej Rzeczypospolitej; to także nasze wspólne, europejskie święto.
My, Polacy, potrafimy dobrze zagospodarować wolność i mając własne suwerenne państwo, twórczo poszukujemy nowoczesnych rozwiązań – pisze w „Rzeczpospolitej” w stulecie uchwalenia Konstytucji marcowej Prezydent RP Andrzej Duda.
Przedmowa Prezydenta Andrzeja Dudy do reprintu anglojęzycznego wydania książki Edgara Vincenta D’Abernona pt. „Osiemnasta decydująca bitwa w dziejach świata"
Polskie sprawy wymagają wspólnej troski. Dlatego będę współpracował ze wszystkimi, którym bliskie jest dobro Rzeczypospolitej – podkreślił Prezydent Andrzej Duda w artykule dla „Super Expressu”.
„Papież wolności i solidarności” – tak o świętym Janie Pawle II napisał Prezydent Andrzej Duda w tekście na łamach rzymskiego dziennika „Il Messaggero”, opublikowanym w niedzielę, w przeddzień setnej rocznicy urodzin Papieża Polaka.
Z powodu naszych historycznych doświadczeń jesteśmy przyzwyczajeni do sytuacji, w której Moskwa ma tendencję do obwiniania ludzi za każdym razem, gdy dochodzi do tragedii, a nie władze – powiedział Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z „Financial Times”.
Prawda o Holokauście nie może umrzeć. Nie wolno jej zniekształcać ani instrumentalizować dla jakichkolwiek celów – napisał Prezydent RP w przesłaniu opublikowanym z okazji 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady KL Auschwitz.
Der Staatspräsident Polens zum 75. Jahrestag der Befreiung des deutschen nationalsozialistischen Konzentrations- und Vernichtungslagers Auschwitz.
Le Président de Pologne sur le 75e anniversaire de la libération du camp d’extermination allemand nazi d’Auschwitz.
Budujemy dzisiaj nowoczesne, silne i sprawiedliwe państwo, w którym nie ma miejsca na wykluczenie społeczne – napisał Andrzej Duda w artykule pt. „Wspólna debata nad wielkim projektem Rzeczypospolitej” dla magazynu „Wszystko co Najważniejsze” nr XIV.